Europarlamentarai – už LGBT teises Lietuvoje

D.Grybauskaitė trečiadienį sulaukė raginimų panaudoti savo kaip ES pirmininkaujančios šalies vadovės įtaką, kad seksualinių mažumų eitynių dalyviai galėtų laisvai žygiuoti.

„Lietuviai kovojo už susirinkimų laisvę, kaip ir dauguma iš sovietų imperijos išsilaisvinusių šalių, bet dabar jūsų mieste, Vilniuje, meras uždraudė lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) eitynes, kurios turėtų vykti liepos 27 dieną ir kuriose aš taip pat ketinu dalyvauti. Taigi, aš tikrai tikiuosi, kad jūs eisite į priekį ir panaudosite savo įtaką kaip Lietuvos prezidentė, pirmininkaujant Europos Sąjungai, užtikrinti, kad LGBT asmenys jūsų miesto viduryje galėtų eiti laisvai ir be grasinimų“, – kalbėjo Austrijos europarlamentarė Ulrike Lunacek (Ulrikė Lunaček).

„Aš labai drąsinčiau Lietuvą savo pirmininkavimą pradėti panaikinant draudimą eitynėms Vilniaus centre. (…) Labai tikiuosi pamatyti jus Vilniuje liepos 27 dieną ir švęsti Europos įvairovę“, – kreipdamasi į D.Grybauskaitę sakė Olandijos europarlamentarė Sophia in ‘t Veld (Sofija int Veld), taip pat žadėjusi liepos pabaigoje atvykti į Vilnių.

„Aš tikrai laukiu gerų žinių iš Lietuvos, teigiančių, kad “atveriame gatves visoms taikioms demonstracijoms, įskaitant ir dėl LGBT teisių”, – BNS sakė Švedijos atstovė EP Cecilia Wikstrom (Sesilija Vikstriom).

„Tai ne blogiausias nusižengimas seksualinių mažumų teisėms iš tų, kuriuos matome Europoje, bet tai išties meta šešėlį šalies politikai. Aš tikiuosi ir linkiu viso ko geriausio, taip pat atviresnio mastymo šiais klausimais“, – BNS teigė Suomijos europarlamentarė Sirpa Pietikainen.

Plačiau skaitykite portale diena.lt