Estai ir latviai vilioja dosnius LGBT* turistus, o Lietuvos jie nedomina

Užsieniečius viliojančios Estija ir Latvija nusitaikė į specifinę grupę – LGBT* asmenis. Oficialiuose tinklalapiuose abi šalys tikina esančios draugiškos jiems ir kviečia pažinti savo kultūrą, gamtą, maistą bei naktinį gyvenimą. Lietuvos Valstybinis turizmo departamentas tam neskiria dėmesio, nors Vilniaus turizmo sektorius laikomas gana draugišku LGBT* asmenims – gana išlaidiems keliautojams – ir jie neaplenkia mūsų šalies, praneša naujienų portalas 15min.lt.

„Ryga ir Latvija yra puikios kelionių kryptys LGBT* (lesbietėms, gėjams, biseksualams ir transseksualams) keliautojams, – skelbiama oficialiame šios šalies turizmo tinklalapyje. – Per dieną galite aplankyti pasaulinės klasės muziejų, pagriebti keletą vietos dizainerių gaminių, papietauti latvišku stiliumi, apsilankyti operoje, o vakarą užbaigti linksmindamiesi naktiniame klube miesto centre.“

Rygoje kitąmet birželį vyks didžiulis LGBT* asmenų ir jiems prijaučiančiųjų renginys „EuroPride“, todėl laukiama ypač daug turistų.

Estijos tinklalapyje praėjusį birželį atsirado skyrelis „LGBT* lankytojams“. Estai giriasi gotiško Talino senamiesčio grožiu, jūros pakrante, muziejais, kultūros renginiais ir maistu. Čia būtent LGBT* žmonėms skiriama daugiau dėmesio – pateiktas LGBT* klubų ir kavinių sąrašas, parengtas specialus žemėlapis tallinn.gaymap.ee, padedantis lengviau susipažinti su miestu ir rasti homoseksualiems asmenims draugiškas vietas.

Nei analogiškame mūsų šalies tinklalapyje www.lietuva.lt/en/, kuris vadinamas „vartais į Lietuvą“, nei Valstybinio turizmo departamento tinklalapyje www.tourism.lt tokios informacijos nėra. „Nesunku atspėti, kuri šalis ignoruoja LGBT* turistus. Savo homofobija vėl atsiliekame nuo kaimynų…“ – apgailestauja asociacijos LGL atstovai.

Anot LGL vadovo Vladimiro Simonko, kai kurie vasarą „EuroPride“ eitynėse Rygoje dalyvausiantys užsieniečiai pirmiausia užsuks į Vilnių, o paskui aplankys ir Taliną. Dar kitais metais, 2016-aisiais, jau trečią kartą Vilniuje vyks Baltijos šalių LGBT* asmenų eitynės „Baltic Pride“, kuriose taip pat žygiuos kitataučių. „Todėl svarbu, kad Vilnius skelbtų draugišką žinią ir nenubaidytų potencialių turistų paliekamų pinigų“, – pažymėjo jis.

LGBT* žmonės Vilniuje lankosi daugiau nei du dešimtmečius. 1991 metais pradėtas leisti privatus turizmo vadovas „Vilnius in Your Pocket“ jiems skirtą skyrelį spausdina nuo pat pirmųjų numerių. „Keista, kad Vilniaus ir šalies valstybinės turizmo įstaigos per 24 metus nesusimąstė apie tokį nemažą turistų segmentą, kaip LGBT* žmonės, kurie gerbiami visose pasaulio turizmo rinkose, nes yra gana išlaidūs, palyginti su kitomis grupėmis“, – stebėjosi V. Simonko.

Remdamasis sava praktika jis taip pat pažymėjo, kad bent Vilniaus viešbučiai yra gana draugiški LGBT* žmonėms. Kaip gerus pavyzdžius jis išskyrė Berlyną ir Vieną. Vokietijos sostinė talpina reklaminius skydelius JAV didžiausiuose LGBT* asmenų naujienų portaluose ir reklamuojasi kaip LGBT* žmonėms draugiškas miestas.

Austrijos sostinė neseniai surengė fotografijų konkursą pasaulio LGBT* poroms, o nugalėtojams padovanojo savaitgalio keliones su apgyvendinimu ir ekskursijomis. Prieš kelionę į Meksikos sostinę Meksiką jis taip pat rado specialų valstybės išleistą vadovą. „Tai labai svarbu LGBT* turistams, nes jie žino, kad valstybės politika yra draugiška ir yra saugu vykti į vieną ar kitą miestą pasaulyje“, – portalui 15min.lt kalbėjo LGL vadovas.