Conchita Wurst: „Noriu susitikti su V. Putinu ir jį geriau suprasti“

2014 metų Eurovizijos dainų konkurso nugalėtoja austrė Conchita Wurst pareiškė norinti aplankyti Rusiją ir susitikti su šalies prezidentu Vladimiru Putinu. Transvestitė atlikėja tikina norinti pabandyti geriau suprasti homofobija pagarsėjusios šalies vadovą.

Paklausta apie karjeros planus Rusijoje interviu Austrijos dienraščiui „Kurier“ C. Wurst sakė: “Labai norėčiau ten koncertuoti, nes Rusijoje turiu daug gerbėjų. Tai parodo, kad nemažai rusų nepritaria savo šalies vyriausybės sprendimams. Neatsisakyčiau ir galimybės susitikti su V. Putinu“.

„Tiesą sakant, norėčiau su juo praleisti visą savaitę, kad galėčiau geriau jį suprasti. Ką reiškia būti Vladimiru Putinu? Kokį spaudimą jis patiria? Galiausiai manau, jog jis tenori būti gerbiamas. Noras sulaukti pagarbos vienija V. Putiną su visuomenės mažumomis“, – svarstė Austrijos atlikėja.

2014 metų lapkričio 3 dieną Eurovizijos nugalėtoja Vienoje susitiko su Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Ban Kimunu, kuris negailėjo atlikėjai pagyrų už įvairovės ir tolerancijos skatinimą. JT generalinio sekretoriaus teigimu, C. Wurst „pavertė laimėjimą konkurse žmogaus teisių švietimo pergale“.

Naujienų portalas RT.com pranešė, kad Vladimiro Putino spaudos sekretorius „išjuokė ir atmetė“ austrės iniciatyvą susitikti su Rusijos prezidentu. Vis dėlto, C. Wurst neperdėjo sakydama, kad šalyje turi gerbėjų. Pagal rusų televizijos žiūrovų balsavimą Eurovizijos finalo metu, Austrijos atstovė užėmė trečiąją vietą, tačiau profesionalų komisijos sprendimu paslaptingai nukrito į 11-ą poziciją. Rusijos parlamentaras Vladimiras Žirinovskis po C. Wurst pergalės konkurse pareiškė, kad ji „simbolizuoja Europos pabaigą“. Pati atlikėja laimėjimu dalinosi su “visais, kurie tiki tolerancijos ir pagarbos ateitimi“.