E. Johnas ragina karalienę Elžbietą II visoje Tautų Sandraugoje panaikinti LGBT* asmenims priešiškus įstatymus

Š. m. lapkričio 5 dieną Jungtinės Karalystės dainininkas Eltonas Johnas pabrėžė sieksiantis įtikinti karalienę Elžbietą II imtis priemonių, kad visoje Tautų Sandraugoje būtų panaikinti LGBT* asmenims priešiški įstatymai. Britų muzikos legenda įsitikinusi, jog šalies vadovė „vienu rankos mostu“ gali pakeisti LGBT* asmenims priešiškus įstatymus tokiose šalyse kaip Indija.

„Šie įstatymai ateina iš Tautų Sandraugos ir jie labai lengva gali būti pakeisti karalienei Elžbietai II tarus: pakeiskite juos. Šiuo klausimu į karalienę dar nesikreipiau, tačiau ketinu tai padaryti, jei situacija Tautų Sandraugos šalyse nesikeis. Šie pasenę įstatymai galėtų ir tūrėtų būti pakeisti vienu karalienės rankos mostu,“ – tikino dainininkas.

Vis dėlto E. Johnas gali nusivilti sužinojęs, kad iš tiesų taip nėra. Jungtinės Karalystės valdovė ir Tautų Sandraugos karalienė Elžbieta II neturi konstitucinių įgaliojimų priversti bet kurią Sandraugos valstybę pakeisti šalyje galiojančius įstatymus.

Interviu metu E. Johnas taip pat pasidžiaugė po paviešinto telefoninio pokšto pagaliau gavęs kvietimą keliauti į Rusiją susitikti su šalies prezidentu Vladimiru Putinu: „Jaučiuosi labai pagerbtas, kad jis iš tiesų nori mane matyti. Tai lyg alyvos šakelės ištiesimas, tad man labai svarbu ten nukeliauti ir pažiūrėti, ką galime kartu padaryti, kad LGBT* asmenų situacija Rusijoje pasikeistų.“

Š. m. lapkričio 4 dieną su JAV vyriausybe bendradarbiaujantis E. Johno įkurtas AIDS fondas paskelbė apie naują paramos programą, kurios tikslas – surinkti lėšų AIDS sergančių LGBT* asmenų gydymui. Kalbėdamas JAV ambasadoje Londone E. Johnas paskelbė apie bendrą JAV vyriausybės ir AIDS fondo iniciatyvą teikti paramą LGBT* organizacijoms, kurios siekia pagerinti prieigą prie sergančiųjų AIDS sveikatos priežiūros paslaugų.