„Baltic Pride“ 2016 žvaigždė DJ LEOMEO: gėjų ikona ar house muzikos inovatorius?

DJ Leomeo tarptautinį pripažinimą pelnė dėl šokių aikštelėje šiurpuliukus keliančios muzikos. Elitinių klubų lankytojų ir garsenybių mintyse jo miksai pulsuoja nuo 2000 metų. Dėl savo talento ir puikios išvaizdos DJ Leomeo tapo vienu reikšmingiausių LGBT* bendruomenės ambasadorių.

DJ Leomeo užkrečiama energija priverčia klubų lankytojus pamesti galvą šokių aikštelėje. Šio didžėjaus pasirodymus pirmą kartą galės pamatyti ir muzikos gurmanai Lietuvoje: DJ Leomeo š. m. birželio 13-19 dienomis vyksiančio „Baltic Pride“ 2016 festivalio metu atliks du išskirtinius setus sostinėje, kuriuos remia Prancūzijos ambasada Vilniuje. Jūsų dėmesiui – interviu su DJ Leomeo.

Ar suvoki, jog per visus šiuos metus scenoje tapai tarptautinės LGBT* bendruomenės ikona?

Privalau pasakyti, kad už šį neįtikėtiną populiarumą esu skolingas legendiniams prancūzų fotografams Pierre et Gilles. Jų indėlis neabejotinai prisidėjo prie mano žinomumo. Be to, jau daugelį metų aš esu visiškai susikoncentravęs į savo aistrą muzikai. Tai taip pat prisidėjo prie mano vardo prestižo. Esu dėkingas klubų lankytojams už jų pasitikėjimą ir grįžtamąjį ryšį. Tikiuosi, kad ir toliau dalinsiuosi savo aistra su jais atlikdamas savo setus.

Tavo muzikos parsisiuntimų statistika yra tiesiog neįtikėtina – ar tai lemia naujų projektų pasirinkimą?

Ne, ne itin. Naujų projektų pasirinkimą lemia klubų lankytojai ir tie, kurie seka mane socialiniuose tinkluose. Gerbėjų komentarai padeda išlaikyti budrumą. Tai yra labai svarbu, nes muzikos tendencijos keičiasi itin greitai. Būtent todėl nuolat ieškau naujų skambesių, eksperimentuoju su miksais ir pan.

Kaip norėtum, kad tave atsimintų klubinis pasaulis išaušus dienai, kai nuspręsi padėti ausines (tai, tikimės, nenutiks dar ilgai)?

Tikiuosi, kad ta diena dar ilgai neateis! Iki tol toliau miksuosiu, kursiu ir prodiusuosiu su didžiausiu džiaugsmu. Tam, kad kai išauš toji diena, žmonės prisimintų mano muziką ir toliau pagal ją šoktų.

Karjerą pradėjai Paryžiuje, miksuodamas tribal ir perkusijų garsus su house muzika. Kokie skambesiai daro daugiausiai įtakos šiandien?

Visose meno sferose (muzikoje, madoje, dizaine, dailėje ir t.t.) visuomet yra pradinis taškas. Jis paremtas tuo, kas jau egzistuoja. Mano atveju šie įkvėpimo šaltiniai ne tik padeda įnešti savo asmeninį indėlį, bet ir tobulinti savo muzikinę tapatybę. Dėl to sakyčiau, kad stilius, dabar darantis man daugiausiai įtakos yra deep house (XX a. dešimtajame dešimtmetyje jis buvo vadinamas garage ir tech house).

Yra sakoma: la musique est an éternel recommencement (liet. muzika susideda iš naujų pradžių). Kaip šiuolaikinė klubinė muzika siejasi su devintojo dešimtmečio garage ir divų balsais, kurie, žinau, yra brangūs tavo širdžiai?

Šiandien yra sukurta nemažai remiksų. Manau septintojo, aštuntojo ir devintojo dešimtmečių divos niekuomet neišeis iš mados. Klubinės muzikos su divų balsais koncepcija man ateina natūraliai. Tiesą sakant, manau, kad visuomet tęsiu šią liniją. Semplų su divų balsais kūrimas bei bendradarbiavimas su tokiomis divomis kaip Diva Avari teikia man begalinį džiaugsmą.

Daugelis didžėjų su malonumu įrašytų bendrą albumą su roko grupe. O tu?

Net nesvarstydamas rinkčiausi prancūzų grupės Pony Pony Run Run dainą Come Back to Me. Ji tiesiog priverčia šokti.

Ar pasirodymai skirtingose šalyse įkvepia naujam skambesiui?

Visuomet klausau šalių, kurias ketinu aplankyti, didžėjų miksų. Ypač nuolat grojančių klubuose, kuriuose planuojamas mano pasirodymas. Tai man padeda atrasti jų muzikos stilių ir išgauti klubo lankytojams priimtinesnį garsą. Nors tą daryti stengiuosi su saiku – tiek, kad nesukelčiau šoko klubo lankytojams, bet ir neprarasčiau savo muzikinės tapatybės.

Žaviuosi tuo, kad visur išlaikai harmoniją. Ypač dėl to, kad nuolat koncertuoji! Nagi, Leo, pasidalink savo paslaptimi.

Po daugybės metų patirties naktinėje scenoje suvokiau, kad disciplina yra pats svarbiausias dalykas. Su malonumu galiu pripažinti, jog man pasisekė su savo gyvenimo partneriu, kuris neturi nieko bendro su naktine scena. Galiausiai, esame labai artimi su šeimos nariais, kurie taip pat padeda tvirtai stovėti ant žemės. Visa tai man padeda išlaikyti balansą ir atsitraukti nuo blizgančių nakties pavojų (šelmiška šypsenėlė).

Esu tikras, kad kažkada kuriam nors Holivudo prodiuseriui kils idėja susukti filmą apie gėjų muzikos sceną. Ar nemanai, kad tau ir didžėjui Brent Nicholls turėtų atitekti pagrindiniai vaidmenys?

Man dar liko 10 karjeros metų, tad kodėl gi ne! Po to jie turės surasti kitą žmogų, kuris atliktų mano vaidmenį, nes aš tam būsiu jau per senas.