Dizaineris G. Armani: „Gėjaus apranga neturėtų pabrėžti jo homoseksualumo“

Nenuslopus kritikai dėl homofobiškų italų dizainerių dueto D. Dolce ir S. Gabanos pareiškimų apie „netradicines“ vienalyčių porų šeimas, homoseksualių vyrų teisę laisvai reikšti unikalų asmeninį santykį su lytimi susijusiomis priemonėmis užsipuolė italų aukštosios mados diktatorius Giorgio Armani. Š. m. balandžio 19 dieną „Sunday Times Magazine“ pasirodžiusiame interviu dizaineris pareiškė, kad homoseksualūs vyrai savo apranga neturėtų pabrėžti savo homoseksualumo.

„Homoseksualus vyras yra vyras visu šimtu procentų. Jam nereikia savo apranga akcentuoti homoseksualumo. Primygtinai demonstruojamas homoseksualumas, kai norima pasakyti, – štai, žinote, aš esu homoseksualus, su manimi neturi nieko bendra. Vyras privalo būti vyras,“ – išrėžė G. Armani. Legendinis italų dizaineris išskyrė ir kriterijus, kuriais vertina „idealaus“ vyro išvaizdą: „Man nepatinka pernelyg raumeningi vaikinai. Vertinu sveiką kūną, jo priežiūrą ir solidumą.“

Interviu Jungtinės Karalystės savaitraščiui metu G. Armani negailėjo kritikos ir moterims, kurios pasinaudoja plastikos chirurgijos teikiamomis galimybėmis: „Maža krūtinė negali tapti didele. Vertinu moters natūralumą. Moteris privalo drąsiai pasitikti brandą, o ne desperatiškai siekti atrodyti jaunesnė.“ „Su laiku moters kūnas tampa tik patrauklesnis. Moteris daro karjerą, gimdo vaikus ir darosi stipresnė. Ji tampa charakteringesnė. Jūs tik pažvelkite į Cate Blanchett,“ – „moteriškumo“ standartus apibrėžė dizaineris.

Asociacija LGL primena, kad diskriminacija lyties raiškos pagrindu yra nepageidaujamas reiškinys tiek teisine, tiek socialine prasme. Lyties raiška išreiškia kiekvieno asmens unikalų lyties pajautimą, tad diskriminacija šiuo pagrindu yra nukreipta į itin intymų kiekvieno asmens tapatybės aspektą, verčiant individus koreguoti savo elgesį bei pasirinkimus pagal visuomenėje galiojančius „vyriškumo“ ir „moteriškumo“ standartus. Pažymėtina, jog šie standartai daro įtaką ne tik translyčių asmenų patirtims (t.y. neatitikimas tarp biologinės lyties ir lytinės tapatybės, skatinantis imtis konkrečių savo išvaizdos modifikavimo priemonių), bet ir kiekvienam iš mūsų.