Dėl smurto grėsmės Ugandoje atšauktos „Pride“ eitynės

LGBT* žmogaus teisių aktyvistams sulaukus grasinimų dėl smurto ir policijos areštų, atšauktos Ugandoje turėjusios vykti „Pride“ eitynės.

Pranešime Afrikos LGBT bendruomenės portalui „Kuchu Times“ eitynių organizatoriai nurodė negalintys užtikrinti „papildomų saugumo priemonių“.

„Sunkia širdimi ir su giliu liūdesiu turime pranešti apie LGBT* bendruomenės eitynių atšaukimą. Atsižvelgiant į policijos reidą per Pride eitynes praėjusiais metais, organizuojant šių metų festivalį buvo imtasi papildomų saugumo priemonių“, – rašoma pranešime.

Organizatoriai pabrėžė, kad reikia nepamiršti jau atlikto darbo didinant LGBT* asmenų matomumą šalyje, net ir neturint galimybės švęsti LGBT* bendruomenės eitynių.

„Bendruomenė suprato poreikį laikytis išvien ir švęsti įvairovę. Visų svarbiausia pripažinti ir pagirti save už darbą, kurį mes įdėjome didindami bendruomenės matomumą ir darydami įtaką siekiant LGBT* žmogaus teisių įtvirtinimo,“ – teigia „Pride“ eitynių organizatoriai.

Organizatoriai aiškino, kad sprendimą atšaukti „Pride“  eitynes priėmė po to, kai Ugandos etikos ministras Simon Lokodo pagrasino LGBT* bendruomenei galimais areštais ir fiziniu smurtu.

„Ministras griežtai nurodė, vėl ir vėl kartodamas, kad LGBT* bendruomenė Ugandoje neturi teisių ir šiandien visas planuotas Pride renginių vietas įsakė apsupti policijai. Atimdamas iš mūsų net pačias pamatines mūsų teises, jis pažemino patį mūsų egzistavimą. Jis atsisako pripažinti mūsų žmogiškumą ir susibūrimų, saviraiškos, judėjimo teisę bei laisvę nuo žeminančio elgesio,“ – rašoma pranešime.

Nepaisant to, kad LGBT* bendruomenės eitynės buvo atšauktos, organizatoriai pabrėžė, kad tai nereiškia, jog jie nebekels LGBT* žmogaus teisių klausimų.

Pride eitynės yra proga mums parodyti savo dėkingumą tiems žmonėms, kurie skyrė laiko išklausyti mūsų ir supranta, kodėl mes prašome politikos pokyčių, gerbia mūsų žmogiškumą. Visiems mūsų pagrindiniams partneriams ir likusiam pasauliui turėtų būti aišku, kad kova už lygybę Ugandoje toli gražu nepasibaigė. Iš tiesų ji tik prasidėjo ir mes nesustosim, kol nebus įtvirtintos LGBT* bendruomenės atstovų pagrindinės teisės“, – nurodoma pranešime.