Britų leiboristų lyderis siūlo mokyklose dėstyti LGBT teisių istoriją

Jungtinės Karalystės kairiųjų partijos lyderis Jeremy Corbynas paskelbė, kad valdžia turėtų mesti iššūkį neapykantai visuomenėje. Į valdžią patekę leiboristai siūlys įvesti privalomą LGBT teisių istorijos mokymą mokyklose.

Kalbėdamas apie būtinybę kovoti su homofobija, J.Corbynas teigė, kad britų politikai turėtų viešai atsiprašyti asmenų, kurie buvo diskriminuojami ir persekiojami dėl savo lytinės orientacijos. Kaip pavyzdį jis paminėjo genialų matematiką, logiką Alaną Turingą, kuris nukentėjo dėl homoseksualių santykių kriminalizavimo.

Šie J.Corbyno komentarai nuskambėjo per „Pink News“ apdovanojimus, kurių metu jo oponentas, buvęs šalies ministras pirmininkas Davidas Cameronas buvo apdovanotas už pagalbą LGBT bendruomenės teisių įgyvendinimui.

„Aš tvirtai tikiu, kad valdžia privalo vaidinti svarbų vaidmenį, keisdama aplinką, kurioje vyrauja neapykanta“, – kalbėjo J.Corbynas. „Kuo daugiau žinome, tuo mažiau bijome“, – konstatavo leiboristų lyderis.

Britų žiniasklaidos teigimu, leiboristai siūlytų įtraukti LGBT istorijos dėstymą į mokyklų programas, vietoje šiai temai skirto mėnesio. „Noriu, kad tai taptų įprastos diskusijos mokyklose dalimi. Kad apie tai būtų kalbama mokantis literatūros, istorijos ir kitų dalykų“, – apie LGBT teisių įtvirtinimą visuomenėje kalbėjo J.Corbynas.