Biseksualius vyrus moterys laiko geresniais partneriais ir tėvais

Australijos Deakino universitete atliktas tyrimas, kuriuo siekta plačiau pažvelgti į santykius tarp biseksualių vyrų ir moterų bei mesti iššūkį bifobiniams stereotipams apie tokius santykius.

Tyrimo išvados bus skelbiamos naujoje knygoje „Moterys santykiuose su biseksualiais vyrais“ (angl. Women in Relationships with Bisexual Men – Bi Men By Women).

Tyrimo metu mokslininkai apklausė skirtingos seksualinės orientacijos moteris. Vienintelis respondentes siejantis dalykas buvo jų santykiai su biseksualiais vyrais.

Daugelis moterų pabrėžė šiems santykiams būdingą emocinį gilumą, seksualinį intymumą bei tolygų galios pasiskirstymą. Kai kurios moterys net teigė, jog niekada daugiau nenorėtų būti su heteroseksualiu vyru.

„Atlikdama šį tyrimą turėjau viltį, kad mes nustosime vaizduoti stereotipines istorijas. Netiesa, kad visi biseksualūs vyrai yra nepatikimi, užmezgę slaptus meilės romanus, kad visi biseksualūs vyrai užkrečia moteris lytiniu keliu plintančiomis ligomis, kad visi biseksualūs vyrai smurtauja prieš savo partneres moteris“, – pranešime teigė dr. Maria Pallotta-Chiarolli iš Deakino universiteto.

„Nors mes nustatėme, jog šios problemos iš tiesų egzistuoja ir apie jas verta diskutuoti, reikalinga mažinti moterų, kurios renkasi santykius su biseksualiais vyrais stigmatizavimą. Šių moterų teigimu, biseksualūs vyrai yra geresni partneriai ir tėvai,“ – komentavo M. Pallotta-Chiarolli. – „Bendras visų moterų, kurios kuria sveikus ir laimingus santykius, bruožas buvo atviras bendravimas su savo parteriu kuriant ir palaikant santykių taisykles bei jų ribas,“ – tikino mokslininkė.