„Baltic Pride“ 2016 eitynėse Vilniuje – rekordinis dalyvių skaičius

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL sveikina svarbiausio Baltijos šalyse LGBT* (lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų) bendruomenės renginio Baltic Pride 2016 dalyvius ir praneša, jog Vilniaus Gedimino prospektu surengtos eitynės „Už lygybę!” įvyko sėkmingai. Renginyje dalyvavo iki 3.000 Lietuvos ir užsienio LGBT* bendruomenės narių ir juos palaikančiųjų asmenų minia. Oficialus eitynių „Už lygybę!” šūkis – „Mes esame žmonės, ne propaganda!”

„Šiandien švenčiame dar vieną demokratijos pergalę. Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje LGBT* bendruomenės nariai savo teise į taikius susirinkimus pasinaudojo be rimtesnių institucinių kliūčių ar varginančio teismų maratono. Augame ir bręstame kaip visuomenė, kurioje žmogaus teisės – ne tik skambūs šūkiai, bet ir realūs pokyčiai. Dėkoju visiems už šią tolerancijos šventę,“  – teigė asociacijos LGL Vadovas Vladimiras Simonko.

Šeštadienio popietę Vilniaus miesto centre surengtos Baltic Pride 2016 eitynės „Už lygybę!” praėjo be rimtesnių incidentų. Renginys prasidėjo tylos minute, tokiu būdu pagerbiant praėjusį savaitgalį Jungtinėse Amerikos Valstijose įvykusio teroristinio išpuolio, įvykdyto LGBT* bendruomenės susibūrimo vietoje, aukas. Eitynių maršrutas nuo Lukiškių aikštės Gedimino prospektu iki Sereikiškių parko driekėsi 2,3 kilometro. Po eitynių Bernardinų sode susirinkę renginio dalyviai neslėpė džiugios nuotaikos ir gerų emocijų.

 „Džiaugiuosi, kad LGBT* bendruomenės nariai Lietuvos visuomenėje tampa vis labiau matomi. Pamažu Baltic Pride festivalis tampa ne tik „gėjų eitynėmis“, bet ir plačios bei įvairios LGBT* bendruomenės atspindžiu. Fantastiška, kad šiuo renginiu galime pasinaudoti kaip platforma, kalbant apie LGBT* bendruomenei svarbias problemas bei mūsų visuomenėje paplitusį masinių patyčių reiškinį“, – eitynių svarbą komentavo Nacionalinės LGBT* asociacijos LGL Valdybos narė Aliona Polujanova.

Kartu su LGBT* bendruomenės nariais, renginyje dalyvavo Europos Parlamento (EP) nariai, Lietuvos bei užsienio politikai, tarptautinių organizacijų atstovai bei Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai. Po eitynių „Už lygybę!” renginio dalyviai ir visi draugiškai nusiteikę renginio svečiai buvo kviečiami į menų fabrike „Loftas“ vykusį Baltic Pride 2016 koncertą, kur pasirodė legendinė Eurovizijos dainų konkurso nugalėtoja Dana International, pasaulinio garso didžėjus iš Prancūzijos DJ Leomeo, drag karalienė LaDiva Live, atlikėja iš Ukrainos Maria Sam Katseva bei atlikėjai iš Lietuvos Donatas Montvydas, Ruslanas Kirilkinas bei Sasha Song.

Baltic Pride 2016 festivalis Vilniuje surengtas jau trečią kartą. Šiemet festivaliu siekiama atkreipti Lietuvos visuomenės bei sprendimų priėmėjų dėmesį į Lietuvoje galiojantį pozityvią informaciją apie LGBT* asmenis neproporcingai ribojantį Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą bei neegzistuojančią galimybę tos pačios lyties šeimoms įteisinti savo santykius.

Kitos Baltic Pride eitynės „Už lygybę!” Vilniuje bus rengiamos 2019 metais. 2017 metais Baltic Pride festivalis bus organizuojamas Estijos sostinėje Taline.

© Augustas Didžgalvis