„Baltic Pride 2016“ deivė LaDiva Live – kvapą gniaužiantis vokalas

LaDiva Live – tai vardas, kuris skatina svajoti. Sutikome šią nuostabią atlikėją vizito Briuselyje metu. Atvykome į Chez Maman, žymųjį belgų kabaretą vadovaujamą Maman, kuriai beveik pajutome pavydą. Ši vieta atitinka savo reputaciją: nedidelė, pilna klientų, kurie visai kaip ir mes čia atvyko dėl išskirtinės atmosferos, Maman ir atlikėjų, kurie dainuoja užsilipę ant baro. Taip, „Chez Maman“ dainuojama užsilipus ant baro.

Šviesos prigęsta ir nusileidusi laiptais prašmatni, moteriška būtybė elegantiškai atsiduria ant scenos. Ji juokauja publikai ir uždainuoja Celine Dion, Kylie Minogue, Kate Bush ir Edith Piaf kūrinius. Nepaprastas balsas, nepaprasta suknelė, kuri žvilga tūkstančiu atspindžių. Sutikta plojimais tarsi tikra deivė LaDiva Live sutinka atsakyti į mūsų klausimus.

Sveiki, LaDiva, mes jus atradome Chez Maman. Koks išskirtinis balsas! Kokia jūsų populiarumo paslaptis?

Paslaptis? Iš tiesų jos  nėra… Sakyčiau tai – veikiausiai malonumas dalintis aistra su tokiais jautriais ir maloniais žmonėmis.

Jūsų dainų sąrašas labai įvairus. Kokią muziką mėgstate labiausiai?

Labiau mėgstu dainas nei atlikėjus apskritai. Žinoma, yra tokių dainininkių, kurios išsiskiria, pavyzdžiui, Kate Bush, kurią aš tiesiog dievinu. Yra ir kitos, mažiau žinomos jaunajai kartai… Aš esu sena Diva (juokiasi), tad retai elgiuosi taip kaip Sade.

Stebėjome jūsų pasirodymą Pride festivalyje. Eisenos Palais de la Bourse (Briuselio centre) priekyje tūkstančiams žmonių atlikote Edith Piaf dainas. Ką jums tai reiškia?

Jau trejus metus iš eilės dalyvauju Belgian Pride atidaryme. Tai – nenusakomas malonumas, tačiau kartu ir nemažas stresas gerąja šio žodžio prasme. Be to, šie metai buvo simboliniai, kadangi renginys vyko po santuokos lygybės įstatymo priėmimo Prancūzijoje. Taigi dainos pasirinkimas buvo labai simboliškas „Ne, aš nesigailiu nieko/ Nei gėrio, nei blogio, kurį patyriau/ Visa tai man vis vien/ Ne, aš nesigailiu nieko, nes mano gyvenimas, mano šiandienos džiaugsmai prasideda su tavimi“. Tai buvo itin stiprus solidarumo momentas (mus labai šokiravo protestai prieš santuokos lygybę)… O po to ant scenos prie Place de la Bourse susirinko įvairūs politikai! Būti šios šventės dalimi man buvo labai simboliška. Be to, dalyvavimas šiame LGBT* bendruomenės renginyje sukėlė prieštaringus jausmus. Tuo pat metu patyriau ir pasididžiavimą, ir melancholiją, nes pagalvojau apie tuos, kurie tokios galimybės neturi.

Kaip jums pavyksta dainuojant suderinti emocijas, ekscentriškumą, santūrumą ir humorą?

Mano personažas gimė atsitiktinai. 2002-aisiais aš dalyvavau Eurovartovizijoje („Eurovizijos“ dainų konkurso parodijoje, kuri kasmet vyksta Prancūzijoje). Aš turėjau sudainuoti Aminos dainą, kuri atstovavo Prancūziją 1991 metais. Tai buvo pirmas kartas, kai dainavau persirengusi ir iš karto nugalėjau. Man tai taip patiko, kad kilo mintis save realizuoti Briuselyje, kur 2005 metais ir gimė LaDiva Live.

LaDiva Live, ar tai jūs sugalvojote tokį vardą? Paaiškinkite jo prasmę.

Šį vardą pasiūlė mano draugas makiažo meistras, tas pats specialistas, kuris man atliko makiažą pirmajam pasirodymui. Aš jo paklausiau, koks galėtų būti mano vardas. Jis nesusimąstęs atsakė: „Diva!“ Aš buvau nusiteikusi skeptiškai. Šis pavadinimas man priminė koncertą „Divos Live“, kuris buvo transliuojamas per „VH1“ kanalą. Bet kadangi aš atlikau Divų dainas, galiausiai be abejonės pasirinkau šį vardą. „Live“ buvo pridėtas vėliau, kadangi žmonės manė, jog aš dainuoju pagal fonogramą. Žiūrovai nesidomėjo pasirodymu tol, kol įsitikino, jog dainas atlieku gyvai.

Kur pamatyti jūsų pasirodymą?

Koncertuoju tiek Briuselyje, tiek visoje Europoje.

Kas laukia LaDiva Live ateityje?

LaDiva planuose yra naujas albumas ir nuolatinės kelionės!

LaDiva Live pasirodymus išvys ir š. m. birželio 13-19 dienomis Vilniuje vyksiančio „Baltic Pride“ 2016 festivalio koncerto dalyviai: birželio 17 dieną LaDiva Live pasirodys “Baltic Pride” 2016 lėšų rinkimo Gala vakarienėje, o birželio 18 dieną – Miesto Pride Parko koncerte menų fabrike „LOFTAS“.