Australijoje auga nepritarimas referendumui dėl tos pačios lyties asmenų santuokų

Australijos planai rengti referendumą dėl tos pačios lyties asmenų santuokų pakibo ant plauko, kai š. m. spalio 11 dieną opozicinė Leiboristų partija pažadėjo blokuoti balsavimą, nes jis sukeltų nesantaiką kurstančias diskusijas.

Diskusijos dėl vienalyčių santuokų Australijoje tęsiasi jau daugiau kaip dešimtmetį, o konservatorius premjeras Malcolmas Turnbullas planavo išspręsti šią problemą referendumu vasario 11 dieną.

Tačiau leiboristų lyderis Billas Shortenas pareiškė, kad 15 mln. balso teisę turinčių gyventojų referendumas ne tik yra brangus ir keliantis nesantaiką, bet ir gali pakenkti pačioms vienalytėms poroms bei jų šeimoms, nes gali kilti klausimų dėl jų sąjungų „vientisumo“.

„Ši šalis neturi teisės referendumu pateikti sprendimą dėl kai kurių australų santuokų ir santykių“, – sakė B.Shortenas per spaudos konferenciją Kanberoje. „Australija ne tokia. Galėtume padaryti santuokų lygybę realybe šiandien ir surengti laisvą balsavimą parlamente – taip ir turėtų būti padaryta“, – sakė jis.

Nepaisant stiprios visuomenės paramos dėl santuokų lygybės, Australija atsilieka nuo kitų valstybių, kurios leidžia tos pačios lyties poroms tuoktis. Daugumoje Australijos valstijų vienalytės poros gali įregistruoti civilinę partnerystę ar savo santykius, tačiau vyriausybė pagal šalies įstatymus nelaiko jų susituokusiais.