Atidaryti „Baltic Pride“ 2022 „Pride namai“ ir „Pride menas“

Gegužės 31 dieną „Kablys + Kultūra“ įvyko „Baltic Pride“ 2022 festivalio „Pride namų“, „Pride meno“ atidarymas ir protmūšis „Įvairovės veidai“ su Pauliumi Ambrazevičiumi.

„Pride namų“ Juodoji parodų salė pasipuošė skirtingomis menų ekspozicijomis. Kiekviena jų spalvinga, kiekviena jų autentiška ir veržliai komunikuojanti LGBT lygybės žinutę.

Kreivyte

Queer bei LGBT atvaizdavimas medijose Lietuvoje yra nepakankamas ir iš to kyla tabu, įvairios stigmos. Kūryba, kūnas ir gyvenimas neturi ribų, tai – vienas ir tas pats lydinys, viena svarbiausių tapatybės raiškos priemonių.

Birželio 1 d. įvyko diskusija „Queer meno istorijos ir perspektyvos Lietuvoje“, kurią moderavo menotyrininkė, Vilniaus dailės akademijos dėstytoja Laima Kreivytė.

Gegužės 31 – birželio 5 dienomis pamatykite „Pride meną“ iš arti.

Parodoje eksponuojamas Mildos Vyšniauskaitės fotografijų ciklas „Boys“; Dalios Juodakytės gundantys žmonės-paveikslai; Olios Grinko penkių iliustracijų serija „LGBTA“.


@Augustas Didžgalvis

Gegužės 31 – birželio 5 d. „Kablys + Kultūra“ taps „Pride namais“ – visiems atvira bendruomeninių renginių erdve, kur jūsų lauks kūrybinės dirbtuvės, diskusijos bei kitos kultūrinės ir edukacinės veiklos. Tai vieta, kur susitinka kultūra, menas ir pramogos „Baltic Pride“ metu. Čia kiekvienas galės atrasti sau labiausiai tinkančią ir patinkančią kūrybinę veiklą bei temą, mokytis iš kitų bendruomenės narių ir aptarti rūpimus klausimus.

„Pride namai“ ir „Pride menas“ paskatins LGBT bendruomenės narių ir žmogaus teisių aktyvistų kultūrinį įsitraukimą. Siekiant atliepti LGBT bendruomenės įvairovę, čia vyks seminarai, diskusijos, kultūriniai renginiai, koncertai, vėlyvieji pusryčiai.

Atidarymo ceremonija startuos Pauliaus Ambrazevičiaus protmūšiu „Įvairovės veidai“, paskaitas ir diskusijas apie queer pasaulį Lietuvoje bei LGBT asmenų įsitraukimą akademiniame gyvenime ves žymūs dėstytojai, vyks „Baltic Pride“ atributikos kūrybinės dirbtuvės, koncertuos iš pačios Estijos atvykęs LGBT+ choras, o savaitės renginius skaniai užbaigsime brunch‘o užkandžiais.

„Kablyje“ rasite ir „Baltic Pride“ informacijos centrą, kur galėsite pasiimti nemokamą „Baltic Pride Guide“ žurnalą bei gauti informacijos apie visus festivalio renginius.

Visą „Pride namų“ programą rasite čia: http://balticpridevilnius.lt