Asociacija LGL siunčia dovanų į Seimą atvirukus apie biseksualų liūtuką

Minėdama tarptautinę biseksualių asmenų matomumo dieną, Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL išsiuntė atvirukus LR Seimo nariams. Biseksualumą aiškinantis paveikslėlis ir svarbiausi faktai su vardiniu kreipimusi jau rytoj pasieks visus 140 LR Seimo narių.

Rugsėjo 23 dieną Lietuva, asociacijos LGL dėka, tampa viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, mininčių biseksualių asmenų matomumo dieną. Šie asmenys susiduria su bifobija – išankstiniu nusistatymu, negatyviomis reakcijomis dėl nepagrįstų stereotipų, biseksualumo ir (ar) biseksualių asmenų atžvilgiu ar ignoravimu bei su tuo susijusių problemų nematomumu. Statistika rodo, kad biseksualūs žmonės yra daug labiau linkę į savižudybę nei kitų lytinių orientacijų atstovai, taip pat gerokai rečiau nei homoseksualūs asmenys atskleidžia savo tapatybę.

„Norime politikams priminti, o kai kam – galbūt pirmą kartą pasakyti, kad mūsų visuomenę sudaro labai skirtingi žmonėms, ir lytinė orientacija yra vienas tų aspektų, kur norima matyti tik per juoda-balta prizmę. Biseksualūs žmonės, o kartu ir visa LGBT bendruomenė turi būti pažinta ir neignoruojama“, – teigia LGL valdybos pirmininkas Vladimir Simonko.

Asociacija LGL siekia didesnio biseksualių asmenų atstovavimo bei išankstinio visuomenės nusistatymo, mitų išsklaidymo. LGL savanorių pagalba pristatyti ir nemokamai dalijami biseksualių asmenų matomumo dienos atvirukai, įvairūs ženkliukai.

Renginys sudomino žiniasklaidos atstovus ir buvo nušviestas naujienų portaluose bei TV naujienų laidose:

Lrytas.lt, Alfa.lt, Balsas.lt, 15min.lt, LNK/InfoTV žinios, PBK žinios.

eea grantsprogress

 

 

 

 

 

Šis renginys – Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO Programos Lietuvoje remiamo projekto „Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“ dalis.

 Renginys organizuojamas pagal projektą “C.O.D.E.: Atsiverkime įvairovei ir lygybei“. Projektą remia Europos Sąjungos užimtumo ir socialinio solidarumo programa PROGRESS.