Asociacija LGL Europos Taryboje pristatė gerąją praktiką rengiant policijos pareigūnų mokymus

2016 m. gruodžio 6-7 dienomis Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius ir Lietuvos policijos mokyklos Policijos veiklos skyriaus viršininko pavaduotojas Vilius Velička dalyvavo Europos Taryboje surengtame daugiašaliame susitikime, skirtame aptarti policijos pareigūnų vaidmenį, kovojant su nepageidaujamu prieš LGBT* asmenis nukreiptos diskriminacijos reiškiniu. Lietuvos atstovai pristatė gerąją praktiką rengiant mokymus policijos pareigūnams Lietuvoje apie efektyvią kovą su neapykantos nusikaltimais ir (ar) neapykantos kalba seksualinės orientacijos ir (ar) lytinės tapatybės pagrindais. Susitikime dalyvavo atstovai iš 17 Europos Tarybai (ET) priklausančių valstybių narių.

Susitikimo Strasbūre (Prancūzija) metu asociacijos LGL ir Lietuvos policijos mokyklos atstovai pristatė gerąją praktiką 2016 metų rugsėjo-lapkričio mėnesiais organizuojant policijos pareigūnų mokymus Lietuvoje apie efektyvią neapykantos nusikaltimų ir (ar) neapykantos kalbos seksualinės orientacijos ir (ar) lytinės tapatybės pagrindais atvejų prevenciją. Šių mokymų metu buvo apmokyta daugiau nei 150 Lietuvos policijos mokyklos kursantų, patruliuojančių policijos pareigūnų ir ikiteisminio tyrimo tyrėjų. Mokymų dalyviai įgavo praktinių žinių apie darbą su nuo neapykantos nusikaltimų ir (ar) neapykantos kalbos atvejų nukentėjusiais asmenimis ir buvo supažindinti su ES Aukų teisių direktyvoje įtvirtintais LGBT* asmenų apsaugos standartais. Mokymų metu taip pat pristatytas asociacijos LGL aprengtas praktinis vadovas „Pagalba nukentėjusiems nuo homofobinių, bifobinių ir transfobinių neapykantos nusikaltimų“. Tokio pobūdžio mokymai Lietuvoje organizuoti pirmą kartą.

Gruodžio 6-7 dienomis Europos Taryboje surengtame daugiašaliame susitikime, skirtame aptarti policijos pareigūnų vaidmenį, kovojant su nepageidaujamu diskriminacijos reiškiniu, taip pat buvo aptarta Europos Policijos pareigūnų etikos kodekse įtvirtinti žmogaus teisių apsaugos standartai, Europos Tarybos parengta policijos pareigūnų mokymo metodologija, europiniai žmogaus teisių apsaugos standartai LGBT*, romų tautybės asmenų ir asmenų su negalia apsaugos standartai ir kiti aktualūs klausimai. Daugiašalį susitikimą organizavo Europos Tarybos (ET) Seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės (angl. „SOGI Unit“) bei Bendradarbiavimo baudžiamosios teisės srityje (angl.
„Criminal Law Cooperation Unit“) departamentai.

Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL veiklos neapykantos nusikaltimų ir (ar) neapykantos kalbos srityje yra finansuojamos įgyvendinant Europos Komisijos (EK) Pagrindinių teisių ir pilietybės bei Piliečių už demokratiją programų lėšomis finansuojamą projektą „Nuo homofobinių ir transfobinių neapykantos nusikaltimų nukentėjusių asmenų poreikių pritaikymas – teisėsaugos institucijų kompetencijų kėlimas“ (angl. „Accomodating the needs of the victims of homophobic and transphobic hate crimes – raising the competences of law-enforcement institutions“) (sutarties Nr. JUST/2013/FRAC/AG/6163) bei Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės departamento lėšomis finansuojamą projektą „#NOH8LT: Efektyvaus atsako neapykantos nusikaltimams seksualinės orientacijos pagrindu plėtojimas“ (angl. „#NOH8LT: Developing Effective Response to LGBT* Hate Crimes“) (sutarties Nr. S-LH500-15-GR-066).

ek-logologo_colour119-300x158  215-300x289