Artėjančio „Baltic Pride“ 2019 festivalio proga išleistas išskirtinis nemokamas žurnalas

Artėjančio „Baltic Pride“ 2019 festivalio proga nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL išleido išskirtinį nemokamą žurnalą, kuriame pateikiamos LGBT žmogaus teisių judėjimo žvaigždžių istorijos ir pristatoma festivalio programa.

Išskirtiniame „Baltic Pride“ žurnale pateikiami interviu su tarptautinėje „Baltic Pride“ 2019 žmogaus teisių konferencijoje dalyvausiančia Maltos Europos reikalų ir lygybės ministre Helena Dalli ir Airijos senatoriumi Davidu Norrisu. Leidinyje savo asmeninėmis istorijomis taip pat dalinasi „Pasididžiavimo balsų“ renginio žvaigždės: „B“ raidei atstovausiantis Alexanderis Bardas iš „Army of Lovers“, ištikimas LGBT žmogaus teisių judėjimo Lietuvoje rėmėjas Lordas Michaelas Cashmanas bei nepamirštamus įspūdžius „Baltic Pride“ eitynių išvakarėse garantuosiantis DJ Mariuma ir drag divų trio: LaDiva Live, Catherine D‘oex ir Sharonne.

Apie poreikį aktyviai remti LGBT žmogaus teises tiek savo šalyje, tiek užsienyje skaitytojams papasakos Norvegijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Karsten Klepsvik ir J. E. Graikijos ambasadorė Lietuvoje Dr. Vassiliki Dicopoulou.

Žurnale aptariamos ir svarbios, bet mažai dėmesio sulaukiančios temos. Suomijos LGBTI organizacijos „Seta“ atstovai interviu pasakoja apie gerąją patirtį kovoje su daugialype LGBTI senjorų diskriminacija, o Švedijos LGBTI policijos atstovai dalinasi patirtimi tiriant neapykantos nusikaltimus LGBT žmonių atžvilgiu.

„Baltic Pride“ žurnalas bus naudingas ir planuojantiems atostogas bei ieškantiems LGBT draugiškos turizmo krypties: skiltyje „LGBT turizmas“ pateikiami įspūdžiai iš Rio de Žaneiro bei Europoje organizuojamų LGBT kruizų.

„Baltic Pride“ festivalis šiemet Vilniuje vyks jau ketvirtąjį kartą. Tai – puiki proga prisiminti, kaip „Baltic Pride“ keitėsi nuo 2010 iki 2016 metų. Žurnalo pabaigoje pateikiamas LGBT žmogaus teisių judėjimo Lietuvoje metraštininkės Eglės Digrytės autorinis straipsnis apie „Baltic Pride“ eitynių transformaciją.

„Šį žurnalą rengėme pusę metų. Tai buvo nepamirštama patirtis, dovanojusi pažintis su tikromis LGBT žmogaus teisių judėjimo žvaigždėmis. Žvaigždėmis, kurios nepaisant didelio užimtumo rado laiko pasidalinti savo asmeninėmis istorijomis ir įžvalgomis su mūsų skaitytojais. Žvaigždėmis, kurios žavi savo paprastumu, neišsenkančia energija ir begaliniu ryžtu siekti visapusiško LGBT žmogaus teisių įtvirtinimo. Esu tikra, kad šiame žurnale pateikiamos istorijos įkvėps vilties, ryžto ir suteiks galimybę pasimokyti iš kitų Europos Sąjungos šalių patirties siekiant pažangos LGBT žmogaus teisių srityje,“ – komentavo nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL komunikacijos vadovė Eglė Kuktoraitė.

„Simboliška, kad šiais metais sugrįžome prie veiklos, kuria nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL užsiėmė dar tuo metu kai nebuvo oficialiai įregistruota. 1994 metais pradėtas leisti žurnalas „Amsterdamas“ to meto mūsų bendruomenei buvo bene vienintelis informacijos LGBT klausimais šaltinis. Spaudai užleidus vietą internetui, „Baltic Pride“ 2019 proga sąmoningai norėjome sugrįžti prie lėto skaitymo malonumo, kokybės ir išliekamosios vertės,“ – tikino nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko.

Nemokamą „Baltic Pride“ žurnalo kopiją Vilniuje galima gauti „Vaivorykštės“ informacijos centre (Pylimo g. 21, Vilnius), „Paviljone“ (Pylimo g. 21B, Vilnius), „Soho“ klube (Švitrigailos g. 7, Vilnius), „Freunde“ (Pylimo g. 22D, Vilnius), „Raštinėje“ (J. Basanavičiaus g. 2, Vilnius), „Skalvijos“ kino centre (A. Goštauto g. 2, Vilnius), „Go Vilnius“ turizmo informacijos centruose (Rodūnios kl. 2-1; Pilies g. 2; Didžioji g. 31, Vilnius) ir birželio 5-7 d. Vilniaus oro uosto atvykimo salėje (Rodūnios kl. 10A, Vilnius). Nemokamos „Baltic Pride“ žurnalo kopijos netrukus pasieks ir kavinę „Kultūra“ (K. Donelaičio gatvė 16, Kaunas), Klaipėdos kultūros fabriką (Bangų g. 5A, Klaipėda) ir žurnalo platinimo taškuose kituose Lietuvos miestuose.

BP zurnalo virselis intern