Ar Australijoje bus įteisinta santuokos lygybė?

Š. m. rugpjūčio 12 dieną Australijos premjeras Tony Abbottas pareiškė, kad australai gaus progą balsuoti dėl tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimo, jei ateinančiais metais perrinks jo vyriausybę. T. Abbotto valdančioji konservatyvi koalicija praktiškai pasmerkė įstatymo projektą, kuris atvertų kelią santuokos lygybei, kai atsisakė leisti savo įstatymų leidėjams laisvai balsuoti šiuo klausimu.

Premjero politiniai oponentai sako, jog toks pažadas yra vilkinimo taktika, kuria siekiama išvengti šio nesutarimus kurstančio klausimo svarstymo iki visuotinių rinkimų.

T. Abbottas ištiesė alyvos šakelę LGBT* asmenų teisių aktyvistams, pasiūlęs leisti visuomenei plebiscite pareikšti savo nuomonę šiuo klausimu, jei jo vyriausybė po būsimų rinkimų liks valdžioje. Šiuo metu valdančioji koalicija viešosios nuomonės apklausose atsilieka nuo opozicinės Leiboristų partijos.

„Turint galvoje, kad šis klausimas toks asmeniškas ir kad tiek daug žmonių, priklausydami skirtingoms stovykloms, taip jautriai į jį reaguoja, vienintelis būdas sėkmingai ir tinkamai, su mažiausia pagieža, jei galima taip sakyti, jį išspręsti – tai paprašyti žmonių pasirinkti“, – sakė T. Abbotas žurnalistams.

Plačiau skaitykite naujienų portale 15min.lt.