Apie homoseksualumą prabilusi lenkų pora sulaukė grasinimų nužudyti

Lenkijos televizijos žurnalistas sulaukė grasinimų nužudyti po to, kai apie savo homoseksualumą kartu su partneriu prakalbo vaizdo klipe skambant grupės „Roxette“ muzikai.

Jacobas Hajdukas ir Davidas, draugaujantys jau septynerius metus, klipą nufilmavo liepos mėnėsį Lenkijoje, prie Baltijos jūros.

Jacobas tikino, kad nors Lenkija yra katalikiška šalis, jis norėjo parodyti, kad homoseksualūs asmenys yra „visiškai normalūs ir mūsų meilė niekuo nesiskiria nuo heteroseksualių asmenų meilės“.

Ir nors iš pradžių žurnalistas ketino parodyti klipą tik savo draugams ir šeimai, jis tapo proga atsiskleisti visam pasauliui.

Klipas, kurį pastebėjo ir išgyrė pati grupė „Roxette“, iki šiol peržiūrėtas jau 200 000 kartų.

Bet kai apie klipą pradėjo rašyti Lenkijos žiniasklaida, pora sulaukė pasipriešinimo, o savo „Facebook“ profiliuose sulaukė grasinimų.

„Vieną dieną grįžęs namo pamačiau Davidą verkiant. Mes kartu jau septyneri metai ir aš niekada nemačiau jo taip sugniuždyto kaip tą dieną. Jo mama skaito komentarus ir skambina mums kiekvieną dieną, teiraudamasi, ar nenutiko nieko blogo,“ – J. Hajdukas. – „Tai ne vien homofobija – tai agresija prieš homoseksualius asmenis,“ – įsitikinęs jis.

Pora svarstė galimybė pašalinti klipą, tačiau J. Hajdukas mano tai būsiant „žingsniu atgal“.

„Mes pagalvojome, kad jei pašalinsime klipą – leisime jiems laimėti. Todėl nusprendėme nepasiduoti ir savo istoriją padaryti matoma visiems,“ – teigė Davidas. – „Nėra lengva, tačiau ši situacija rodo, kad tai ne vien juokingas klipas. Tai parodė, kiek daug dar turi būti nuveikta, kad homoseksualūs asmenys Lenkijoje jaustųsi saugūs ir besididžiuojantys savo seksualumu bei tuo, kuo jie yra.“