Andreja Pejic – pirmoji translytė mados žurnalo „Vogue“ manekenė

23-ejų metų amžiaus Andreja Pejic tapo pirmąja translyte prestižinio JAV mados žurnalo „Vogue“ fotografams pozavusia manekene. Š. m. gegužės mėnesio mados leidinio numeryje bus paskelbta speciali A. Pejic fotosesija bei išskirtinis modelio interviu.

Visame pasaulyje garsi serbų manekenė socialinio tinklapio „Instagram“ paskyroje neslėpė džiaugsmo turėjusi galimybę bendradarbiauti su mados tendencijas diktuojančio leidinio kūrybine komanda: „Jei mano modelio karjeros pradžioje kas nors būtų pasakęs, jog mano nuotraukos puoš keturis „Vogue“ žurnalo puslapius, veikiausi būčiau nepatikėjusi. Tiesą sakant, esu ne kartą viešai abejojusi, ar tai – apskritai įmanoma. Todėl galite tik įsivaizduoti, ką jaučiu dabar.“

„Nuoširdžiai dėkoju „Vogue“ žurnalo komandai už tai, jog leido man tapti mados istorijos dalimi. Esu jums be galo dėkinga už suteiktą galimybę atstovauti socialiai pažeidžiamą visuomenės grupę bei mados pasaulyje pernelyg menko dėmesio sulaukiančią translyčių moterų bendruomenę. Ačiū, kad atvėrėte mados industrijos duris translyčiams modeliams,“ – pabrėžė A. Pejic savo „Instagram“ paskyroje.

Asociacija LGL sveikina kiekvieną pozityvią translyčių asmenų iniciatyvą siekti matomo visuomenėje. Kalbėti apie translyčių individų patiriamas problemas – būtina, tačiau neretai perdėtai viktimizuojame šią socialinę grupę. Nereikėtų pamiršti, jog trans asmenys – tai mūsų kaimynai, draugai ir pažįstami. Tai ypatingi, unikalūs ir saviti mūsų bendruomenės nariai, savo asmeniniu indėliu prisidedantys prie mūsų visuomenės įvairovės ir su ja susijusio socialinio dialogo. Nors trans bendruomenė ir nėra gausi savo skaičiumi, tačiau kalbant apie įvairių socialinių grupių integraciją, svarbūs ne kiekybiniai rodikliai, o pats principas. Principas, jog kiekvienas žmogus nusipelno teisės būti savimi.