Aktorė Ellen Page: „Apie seksualinę orientaciją turėtų prabilti daugiau Holivudo aktorių“

„Oskarui“ nominuota kanadiečių aktorė ir LGBT* žmogaus teisių aktyvistė Ellen Page paragino Holivudo aktorius drąsiai kalbėti apie savo seksualinę orientaciją. Neseniai dokumentiniame filme apie homofobiją visame pasaulyje nusifilmavusi aktorė tikino turinti vilties, jog vieną dieną seksualinės orientacijos atskleidimas „nebebus ilgas ir sudėtingas procesas“.

„Diena, kai tai nebebus aktuali problema ir aktoriai nebejaus, kad turi pasiruošti specialią kalbą, bus nuostabi. Toks yra mūsų tikslas,“ – pabrėžė E. Page britų laikraščiui „The Guardian“.

Didelio populiarumo sulaukusiame Holivudo filme „Džuno“ pagrindinį vaidmenį atlikusi aktorė apie savo seksualinę orientaciją viešai prabilo 2014 metų Valentino dieną. „Nutariau nebeslėpti homoseksualumo, nes užplūdo melancholiška nuotaika, stigo įkvėpimo. Jaučiau kaltę, kad slepiu savo seksualinę orientaciją. Tai apsunkino mano santykius su kitais žmonėmis, todėl nusprendžiau: atėjo metas atsiskleisti,“ – atviravo E. Page. „Iki šiol tai – geriausias mano kada nors priimtas sprendimas. Iš karto pasijutau kitu žmogumi,“ – tikino aktorė.

2015 metais E. Page kartu su Holivudo aktore Julianne Moore vaidino filme „Freeheld“, kuriame pasakojama vienalytę partnerystę įregistravusios poros istorija. Pristatydama juostą E. Page piktinosi nebegaunanti pasiūlymų vaidinti heteroseksualias moteris. „Ar todėl, kad esu homoseksuali negaliu įkūnyti heteroseksualaus personažo?“ – retoriškai klausė ji.