Airijos Ministras Pirmininkas per popiežiaus vizitą aptars LGBT* žmogaus teisių klausimus

Popiežius Pranciškus Airijoje apsilankys š. m. rugpjūčio 25-26 dienomis katalikų renginio „Pasaulio šeimų susitikimas“ Dubline metu. Šis renginys šalyje sulaukė kontroversiškų reakcijų dėl LGBT* bendruomenės izoliavimo.

Š. m. liepos mėnesį keletas katalikiškųjų LGBT* bendruomenių viešai pasiskundė, kad jos yra tyčia atribojamos nuo dalyvavimo renginyje; tuo pačiu metu informacija apie tos pačios lyties poras prieš konferencijos pradžią buvo pašalinta iš brošiūrų. LGBT* teises skatinančios katalikų bendruomenės „We Are Church Ireland“ ir „Global Network of Rainbow Catholics“ kartu teigė, kad jų prašymai stendų pastatymui „Pasaulio Šeimų Susitikime“ nebuvo priimti. Organizatoriai į šiuos ir tolimesnius skundus niekaip nereagavo.

Atvirai apie homoseksualumą kalbantis Airijos Ministras Pirmininkas Leo Varadkaras teigia, kad jis nepraleis galimybės aptarti LGBT* žmogaus teises su popiežiumi. Be seksualinės prievartos skandalų, Ministras Pirmininkas, jo teigimu, taip pat ketina pasidalinti visuomenės ir Airijos vyriausybės įsitikinimu, kad šeimos būna skirtingų formų, „[į tai] įeina šeimos su tos pačios lyties tėvais, taip pat ir vieniši tėvai“.

Anksčiau šiais metais Airijos Ministras Pirmininkas buvo išreiškęs viltį, kad LGBT* šeimos taip pat galės dalyvauti popiežiaus sutikimo šventėje ir švęsti su kitais: „Vyriausybė palaiko požiūrį, kad yra daug skirtingų šeimų rūšių ir visos šeimos yra lygios,“ teigė jis. Jo komentarus palaikė buvusi Airijos prezidentė Mary McAleese – katalikė ir svarbi LGBT* teisių gynėja.