29 lesbietės aktyvistės, dėl kurių pasaulis tapo geresne vieta

Minint lesbiečių matomumo savaitę, pateikiame garsiai kalbančių, išdidžių ir pasaulį geresne vieta darančių lesbiečių aktyvisčių sąrašą.

Tai – pirmoji lesbiečių matomumo savaitė, vykstanti nuo balandžio 20-26 dienomis, kuri yra lesbiečių matomumo diena.

Savaitę trunkantis renginys buvo inicijuotas žurnalo „DIVA“, norint „švęti lesbiečių dieną ir parodyti solidarumą su visomis mūsų bendruomenės moterimis“.

Taigi, koks galėtų būti geresnis būdas švęsti lesbiečių matomumo savaitę, nei pagerbiant tas, kurios yra išdidžios, matomos bei pasaulį geresne vieta darančios?

Taigi, nepaisant to, ar jūs esate lesbiete, ar ne, atkreipkie dėmesį į šias neįtikėtinas moteris, kurios myli moteris.

Amandla Stenberg. „Bado žaidynės“ žvaigždė, studijuojanti kino kūrybą, tapo aktyviste, norėdama geriau pavaizduoti spalvotas moteris filmuose.

Brandi Carlile. Dainininkė, dainų autorė, praėjusiais metais dedikavo savo trigubą „Grammy“ laimėjimą tokiems „nepritapėliams“ kaip ji.

Cherry Vann. Lesbietė dvasininkė, kuri yra pirmoji moteris, užėmusi Monmuto vyskupės pareigas anglikonų bažnyčioje.

Claudia López. Pirmoji moteris ir pirmoji lesbietė, užimanti Kolumbijos sostinės Bogotos merės pareigas, kur LGBT žmonės ir toliau patiria smurtą.

Cynthia Nixon. (Astrid Stawiarz/Getty for PRIDE MEDIA )

Cynthia Nixon. (Astrid Stawiarz/Getty for PRIDE MEDIA )

Cynthia Nixon. Sekso ir miesto žvaigdžė, kuri šiais metais vaidino galingame trumpametražiame filme, kuriame pabrėžiamos prieštaringos ir žalingos žinutės, kuriomis moterys yra bombarduojamos kiekvieną dieną.

Ellen Jones. Apdovanojimus pelniusi pranešėja ir kompanijos dalyvė, kuri pagrindinį dėmesį skiria LGBT teisėms, psichinei sveikatai ir autizmui.

Ellen Page. Aktorė, panaudojusi šimtus tūkstančių dolerių savo lėšų ir neseniai išleidusi dokumentinį filmą apie rasizmą prieš čiabuvius ir juodaodžius Naujosios Škotijos bendruomenėse.

Hannah Bardell. Škotijos nacionalinės partijos bei parlamento narė, kuri šiais metais palaikė bendruomenių rūmų apsaugos darbuotoją po to, kai ši nukentėjo nuo Lordo Keno Maginnio užgaulaus elgesio.

Hannah Gadsby. Tasmanijos komikė, kuri naudojasi savo platforma, kad padidintų supratingumą apie autizmą ir aktyvumo bei dėmesio sutrikimą, kuriuos abu turi.

Jaqueline Wilson. Mylima vaikų autorė, kuri būdama 74 metų, šį mėnesį atskleidė esanti lesbietė, pasidalinusi, kad su partnere labai laimingai gyvena jau 18 metų.

Kate ir Helen Richardson-Walsh. Didžiosios Britanijos Olimpinės komandos ledo ritulio aukso medalininkės. Galinga pirmoji tos pačios lyties pora, iškovojusi olimpinius aukso medalius žaidžiant toje pačioje komandoje.

Katherine Moennig. Originali „Moterų pasaulio“ žvaigdžė ir vykdomoji „Moterų pasaulis: Q karta“ prodiuserė, kuri stengėsi atnaujinti laidą kaip labiau įvairią, įtraukiančią ir translyčius asmenis.

King Princess. Ikona ir muzikantė, mokanti pasaulį, kad „nėra tinkamo būdo būti lesbiete“.

Lady Phyll, co-founder of UK Black Pride. (Peccadillo Pictures)

Lady Phyll, co-founder of UK Black Pride. (Peccadillo Pictures)

Ledi Phyll. Jungtinės Karalystės „Black Pride“ įkurėja, kuri pernai pradėjo novatorišką partnerystę su „Stonewall“, siekdama suteikti daugiau paramos BAME žmonėms LGBT bendruomenėje.

Lena Waithe. Scenarijaus autorė, prodiuserė ir aktorė, įdarbinanti daugiau spalvotų ir homoseksualių menininkų kino ir televizijos pramonės industrijoje.

Lily Tomlin. 80-metė komikė, aktorė ir „Grace & Frankie“ žvaigždė, kuri ką tik paaukojo 100 000 dolerių, kad padėtų žmonėms likusiems be darbo koronaviruso pandemijos metu.

Linda Riley. Žurnalo „Diva“ leidėja ir „Lesbiečių matomumo savaitės“ architektė.

89132647_2564679107153342_9067435569771970560_oLiz Carr. Aktorė, komikė ir žmonių su negalia teisių gynėja.

Lizzie Williams. Didžiosios Britanijos neįgaliųjų vežimėlių lenktyninkė ir tarptautinė sportininkė, siekianti atstovauti Didžiosios Britanijos komandai parolimpinėse žaidynėse.

Lucia Lucas. Translytė moteris ir operos dainininkė, sukūrusi istoriją tapdama pirmąja translyte dainininke, koncertavusia Didžiosios Britanijos nacionalinėje operoje Londone.

Lucy Bronze. Didžiosios Britanijos nacionalinės komandos futbolininkė, kuri tapo pirmąja žaidėja iš Didžiosios Britanijos, 2019 m. laimėjusia „EUFA metų moterų žaidėjos“ apdovanojimą.

Mae Martin. Kanadietė komikė ir aktorė, pasitelkusi „stand-up“, kad padidintų supratingumą apie piktnaudžiavimą narkotinėmis medžiagomis.

Megan Repinoe. 2019 metais nuvedė JAV moterų futbolo komandą į pergalę „World Cup“ ir  viešai pasisakė prieš Donaldą Trumpą.

Scottish National Party MP Mhairi Black. (Jeff J Mitchell/Getty Images)

Scottish National Party MP Mhairi Black. (Jeff J Mitchell/Getty Images)

Mhairi Black. Jauniausia Didžiosios Britanijos Bendruomenių rūmų parlamento narė, kovojusi už lyties pripažinimo įstatymo (GRA) reformas.

Miriam Margoles. Aktorė, įgarsintoja, ir politinė aktyvistė.

Ruth Davidson. Škotijos politikė, kuri neseniai atsistatydino iš Škotijos konservatorių partijos lyderės posto.

Ruth Hunt. Baronienė, katalikė, buvusi „Stonewall“ generalinė direktorė, padėjusi įveikti atotrūkį tarp LGBT ir religijos bendruomenių.

Wanda Sykes. Aktorė, komikė ir rašytoja, besinaudojanti savo platforma kovojant už LGBT lygybę visiems homoseksualiems asmenims, o ne „ tik baltiems gėjams“.