Renginiai

GEGUŽĖS 7, TREČIADIENIS

Viešoji paskaita „LGBT* aktyvistai šiandienos Rusijoje“ (paskaitą skaitys aktyvistas Andrei Obolenskiy).

Ši paskaita – galimybė pažvelgti į žmogaus teisių įgyvendinimo probleminius aspektus Rusijoje žmogaus praktiko akimis. Paskaitoje dėmesio bus skirta trims potemėms. Pirmoji – apie teisinę LGBT* žmonių padėtį Rusijoje. Antroji – apie Rusijos nevyriausybines organizacijas, kurios dirba LGBT* žmonių teisių įgyvendinimo ir gynimo srityje. Trečioji dalis skirta pristatyti paties lektoriaus vadovaujamos Maskvoje įsikūrusios LGBT* žmonių teisių organizacijos „Vaivorykštės asociacija“ pavyzdį. Paskaitos finalas – klausimai ir diskusijos.  

Paskaitą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa ir programa PROGRESS.

—–

GEGUŽĖS 13, ANTRADIENIS

Protmūšis apie žmogaus teises

„Vaivorykštės dienose“ – Lietuvoje itin populiarus žaidimas. „Protmūšyje“ (kitaip dar vadinamose „protų kovose“) komandos varžosi atsakinėdamos į specialiai paruoštus klausimus. Tikrasis protų mūšis – tai ne žinojimo ir faktų atkartojimo viktorina, bet intelektinės nuovokos, mąstymo ir intuicijos iššūkis. Norint sėkmingai pasiekti finišą, nepakanka individualių pastangų, – būtinas komandinės dvasios pojūtis ir gebėjimas susitelkti. Šiemet „Vaivorykštės dienose“ pirmą kartą organizuojamo intelektualaus žaidimo tema – žmogaus teisės.

Protmūšį remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa ir programa PROGRESS.

—–

GEGUŽĖS 15, KETVIRTADIENIS

Vaivorykštės kinas. Filmas „Dievo vaikai“ (angl.“Children of God“)

Filme pasakojamos dvi skirtingos istorijos, kurios šiek tiek persipina. Pirma istorija – apie Leną, konservatyvią ir labai religingą ministro žmoną. Jos gydytojas nustatė, kad ji užsikrėtė lytiškai plintančia liga. Lena visuomet buvo ištikima žmona, todėl supranta, kad užsikrėsti galėjo tik nuo savo vyro, kuris, pasirodo, yra gėjus, nors jie abu veikia kaip aktyvistai prieš homoseksualumą. Kita istorija yra apie Johny, jauną artistą, kuris vis dar neapsipranta su savo homoseksualumu.

Vieša diskusija

Po filmo „Dievo vaikai“ (angl. Сhildren of God“) organizuojama diskusija. Joje susirinkusieji bus kviečiami pasidalinti kilusiomis mintimis, apsikeisti nuomonėmis žmonių saviraiškos laisvės ir kitais aktualiais klausimais. Diskusiją moderuos Marius Gorochovskis, diskusijoje dalyvaus Donatas Paulauskas, Gabrielė Labanauskaitė ir Aliona Polujanova. Diskusijoje tikimasi sulaukti ir daugiau įdomių svečių, visuomenės veikėjų bei tiesiog žmogaus teisių įgyvendinimui Lietuvoje neabejingų žmonių. Galimybę pamatyti šį filmą dovanoja Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada.

Vaivorykštės kiną ir diskusiją remia JAV ambasada bei Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa ir programa PROGRESS.

—–

GEGUŽĖS 16, PENKTADIENIS

Jungtinis Ambasadų priėmimas ir pirmojo Vaivorykštės apdovanojimo įteikimo ceremonija

Tarptautinė bendruomenėje bei Lietuvos žmogaus teisių aktyvistai susirinks iškilmingai paminėti Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobijją. Taip pat bus įteiktas pirmasis Vaivorykštės apdovanojimas už nuopelnus aktyviai atstovaujant LGBT teises. Priėmimą rengia Prancūzijos ambasada, Austrijos ambasada, Belgijos ambasada, Čekijos Respublikos ambasada, Italijos ambasada, Suomijos ambasada, Norvegijos ambasada, Ispanijos ambasada, Švedijos ambasada, Vokietijos ambasada, Jungtinės Karalystės ambasada, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada bei Kanados ambasados skyrius Lietuvoje.

—–

 

GEGUŽĖS 17, ŠEŠTADIENIS

Vaivorykštės autobusas

Žmogaus teisės – mano teisės! Tokiu šūkiu gegužės 17-ąją nuo 10 val. Vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami švęsti Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (angl.: IDAHOT day). Ta proga į miesto gatves išriedės ryškiaspalvis geltonasis autobusas. Bus daug muzikos, geros nuotaikos ir laimingų žmonių, o S. Daukanto, Rotušės ir Europos aikštėse sustosime ištiesti ilgiausios Lietuvoje vaivorykštės vėliavos, kad atkreiptume dėmesį į būtinybę užtikrinti LGBT asmenų žmogaus teises.

Vaivorykštės autobusą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa ir programa PROGRESS.

Vaivorykštės vakarėlis

Po geros dienos turi sekti dar geresnis vakaras. Bene draugiškiausiame Vilniaus naktiniame klube „Soho“ organizuojamas Vaivorykštės vakarėlis. Jame  – šokiai ir linksmybės iki ryto. Puiki proga susipažinti iš arčiau!

—–

GEGUŽĖS 21, TREČIADIENIS

„Baltic pride 2013“ knygos pristatymas

Neabejotinai ryškiausias viešasis pastarųjų dviejų metų socialinis įvykis, skirtas žmonių prigimties įvairovei pažinti ir priimti – „Baltic pride 2013” renginiai Lietuvoje. Jų metu pirmą kartą atkurtos nepriklausomos Lietuvos istorijoje buvo duotas leidimas centrinėje Vilniaus miesto gatvėje (Gedimino prospekte) įvykti eitynėms už lygybę. Leidimas gautas po sudėtingo teismų maratono, kuriame apginta Konstitucinė piliečių laisvė rinktis į taikius susirinkimus. Eitynėse dalyvavo daugiau nei 500 LGBT* bendruomenės Lietuvoje narių ir juos palaikančiųjų, antra tiek tiesiog smalsaujančių ar nusiteikusių priešiškai. „Vaivorykštės dienose“ šiam įvykiui prisiminti ir aptarti pristatoma speciali knyga – fotoreportažas. Joje įtaigia vaizdų kalba perteikiama to meto tikrovė, žmonių patirtys, emocijos.   

Viešoji paskaita „Queer artists“ (paskaitą skaitys dailės kritikė ir parodų kuratorė Laima Kreivytė)

Knygos leidimą, pristatymą ir paskaitą remia Norvegijos ambasada, Belgijos ambasados Flamandų bendruomenės atstovybė bei Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa ir programa PROGRESS.

—–

GEGUŽĖS 22, KETVIRTADIENIS

Vaivorykštės kinas. Filmas „Roma Boys“

Čekų filmas apie retai diskutuojamą homoseksualumą romų bendruomenėse bei daugialypę diskriminaciją, kurią patiria tradicijos normų neatitinkantys ir daugelyje socialinio gyvenimo sričių diskriminuojami romai.

Vieša diskusija

Po filmo svečiai bus kviečiami kartu su Romų bendruomenės centro direktore S. Novopolskaja padiskutuoti apie daugialypės diskriminacijos apraiškas, priežastis bei būdus su ja kovoti. Kalbėsimės apie kasdienius iššūkius su kuriais susiduria tautinių mažumų atstovai, kuriuos, kaip ir kiekvieną iš mūsų, apibrėžia ne tik tautybė, bet ir amžius, lytis, seksualinė orientacija, įgalumas ar negalia, religija ar įsitikinimai ir daugybė kitų mūsų tapatybės aspektų. 

Vaivorykštės kiną ir diskusiją remia Čekijos Respublikos ambasada.

GEGUŽĖS 23, PENKTADIENIS

Viešoji paskaita „Socialinė lyčių įvairovė: daugiskaitos baimė“ (paskaitą skaitys Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė Margarita Jankauskaitė)

Visuomenės atvirumo įvairovei problematika – itin daugiasluoksnė. Vyraujančios visuomenės nuostatos vienos žmonių grupės atžvilgiu (pvz. romų, žydų, homoseksualų ir t.t.) dažnai susijusios ir su pamatiniais savęs pažinimo, savęs priėmimo klausimais. Lytiškumas – vienas tokių. Tad neatsitiktinai „Vaivorykštės dienose“ skiriamas laikas ir netiesioginiams homofobijos ar diskriminavimo dėl seksualinės orientacijos (lytinės tapatybės) klausimams aptarti. Šį kartą rengiamos paskaitos tema – „Socialinė lyčių įvairovė: daugiskaitos baimė“.

Paskaitą remia Kanados ambasada, Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa ir programa PROGRESS.

Vaivorykštės kinas. Filmas „Dievo vaikai“ (angl.“Children of God“)

Filme pasakojamos dvi skirtingos istorijos, kurios šiek tiek persipina. Pirma istorija – apie Leną, konservatyvią ir labai religingą ministro žmoną. Jos gydytojas nustatė, kad ji užsikrėtė lytiškai plintančia liga. Lena visuomet buvo ištikima žmona, todėl supranta, kad užsikrėsti galėjo tik nuo savo vyro, kuris, pasirodo, yra gėjus, nors jie abu veikia kaip aktyvistai prieš homoseksualumą. Kita istorija yra apie Johny, jauną artistą, kuris vis dar neapsipranta su savo homoseksualumu. Po filmo žiūrovai kviečiami diskusijai kartu su Mariumi Gorochovskiu, Tomu Marcinkevičiumi, Neringa Dangvyde ir Romu Zabarausku ir Aliona Polujanova.

Vaivorykštės kiną Kaune remia Kanados ambasada, JAV ambasada, Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa ir programa PROGRESS.

—–

GEGUŽĖS 30, PENKTADIENIS

Viešoji paskaita „Kodėl bendruomenėms reikalingi socialiniai judėjimai?“ (paskaitą skaitys aktyvistės, LGL žmogaus teisių ekspertės Aliona Polujanova ir Raminta Biziulevičiūtė)

Dažnu atveju bendruomenes vienija ne tik panašios patirtys ar noras identifikuotis su kažkuo panašiu į save, bet ir bendras tikslas – kova už savo teises. Kokios bendruomenės sėkmingiausiai dalyvauja politiniame gyvenime? Kokie judėjimai už bendruomenės narių teisių įgyvendinimą buvo ir tebėra sėkmingi, o kuriems nepavyko pagerinti padėties? Kaip mes galime organizuotis bendram tikslui ir ar yra tikslinga vienytis skirtingoms bendruomenėms? Šiais ir kitais klausimais kviečiame diskutuoti bei nuomonėmis pasidalinti ne tik aktyvistus ar besidominčius aktyvizmu, bet ir vienijimosi bendram tikslui skeptikus!

Paskaitą remia Kanados ambasada, Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa ir programa PROGRESS.

 ….

Vaivorykštės kinas. Filmas „Dievo vaikai“ (angl.“Children of God“)

Filme pasakojamos dvi skirtingos istorijos, kurios šiek tiek persipina. Pirma istorija – apie Leną, konservatyvią ir labai religingą ministro žmoną. Jos gydytojas nustatė, kad ji užsikrėtė lytiškai plintančia liga. Lena visuomet buvo ištikima žmona, todėl supranta, kad užsikrėsti galėjo tik nuo savo vyro, kuris, pasirodo, yra gėjus, nors jie abu veikia kaip aktyvistai prieš homoseksualumą. Kita istorija yra apie Johny, jauną artistą, kuris vis dar neapsipranta su savo homoseksualumu. Po filmo žiūrovai kviečiami diskusijai.

Vaivorykštės kiną Klaipėdoje remia Kanados ambasada, JAV ambasada, Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa ir programa PROGRESS.

logos for web3