A. Patackas įspėjo asociaciją LGL: „Žaidžiate su ugnimi“

2015 metų sausio 18 dieną LR Seimo narys Algirdas Vaclovas Patackas viešai įspėjo asociacijos LGL valdybos pirmininką Vladimirą Simonko, kad organizacija „žaidžia su ugnimi“ ir dėl savo veiklos „gali susilaukti juodo, atgrasaus ir absoliučiai nepriimtino atsako“, panašaus į tai, „kas įvyko Paryžiuje“. Parlamentaras taip reagavo į organizacijos vadovo juokais išsakytą pasiūlymą saugoti dešimties litų banknotus kaip LGBT* suvenyrus.

Dešiniųjų pažiūrų naujienų portale alkas.lt paskelbtame straipsnyje A. V. Patackas apkaltino asociacijos LGL valdybos pirmininką „absoliučiai nepriimtinu iššūkiu-provokacija“ ir pareikalavo „atšaukti provokaciją“. „Už juodą, atgrasų, absoliučiai nepriimtiną iššūkį-provokaciją galite susilaukti ne mažiau juodo, atgrasaus ir absoliučiai nepriimtino atsako. Juk Lietuvoje, kaip ir kiekviename krikščionišku vadinamame krašte, ne visi atsuka kairįjį žandą, daug yra ir tų, kurie tebeišpažįsta principą „akis už akį“, pagrindinį kaltininką to, kas įvyko Paryžiuje“, – rašoma politiko pareiškime.

Asociacija LGL nedelsdama kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus su prašymu ištirti tariamą ar esamą grėsmę organizacijos saugumui. LGL valdybos pirmininko Vladimiro Simonko teigimu, Seimo nario paskelbta informacija sukėlė nerimą. „Nepaisant to, kad žinutė adresuota man kaip organizacijos vadovui, darbuotojai taip pat pasijuto nejaukiai. Jei šie tvirtinimai turi pagrindo, pasikliausime teisėsaugos pareigūnais. Jeigu tai – nevykęs bandymas „pokštauti“, tuomet beliks apibendrinti, kad parlamento narys A. V. Patackas turi labai prastą humoro jausmą, o tai yra visiškai nepriimtina, ypač atsižvelgiant į pastarojo meto tragiškus įvykius Prancūzijoje“, – pabrėžė asociacijos LGL vadovas. Asociacija LGL laikosi pozicijos, kad turėdamas informacijos apie prieš organizaciją ar jos personalą planuojamus išpuolius, parlamentaras turėtų nedelsiant pasidalinti ja su teisėsaugos pareigūnais.

2014 metų Seimo pavasario sesijos darbotvarkėje Algirdas V. Patackas inicijavo Baudžiamojo kodekso pataisą, kuria siekta numatyti, jog seksualinio elgesio ar seksualinės praktikos, įsitikinimų ar pažiūrų kritika arba aptarimas, arba įtikinėjimas pakeisti tokį elgesį, praktiką, įsitikinimus ar pažiūras, savaime nebūtų laikoma tyčiojimusi, niekinimu, neapykantos skatinimu, diskriminavimu ar skatinimu diskriminuoti. Pastarosioms pataisoms nepritarimą išreiškė Lietuvos Respublikos Vyriausybė. 2014 metų gruodžio 16 dieną įstatymo projektas grąžintas rengėjams tobulinti.