Viešai atsiskleidė Airijos sveikatos apsaugos ministras

Š. m. sausio 18 dieną Airijos sveikatos apsaugos ministras Leo Varadkaras paskelbė esąs homoseksualus. Ministras iš anksto atsiribojo nuo galimų spekuliacijų, kad šis asmeninis sprendimas turės poveikį šalies Sveikatos apsaugos ministerijos pozicijai vienalyčių porų santuokos klausimu ar būsimam svarstymui dėl draudimo homoseksualiems asmenims tapti kraujo donorais.

„Esu homoseksualus. Neslėpiau to, bet ir neskelbiau viešai. Homoseksualumas neįvardina to, kas esu. Nenoriu būti vadinamas „pusiau indu“ ar „gėjumi politiku“. Tai – tik mano asmenybės dalis“, – teigė Airijos sveikatos apsaugas ministras.

„Galiu drąsiai kalbėti apie savo homoseksualumą, tačiau taip buvo ne visada. Mama buvo susirūpinusi, jog atsiskleidęs būsiu sumuštas gatvėje, prarasiu postą ar kad politiniai oponentai pasinaudos mano atvirumu. Vis dėlto, noriu užtikrinti, kad sprendimai, kuriuos priimsiu kaip sveikatos apsaugos ministras, bus paremti visuomenės interesais“, – tikino L. Varadkaras.

Š. m. gegužę Airijoje įvyks referendumas dėl tos pačios lyties porų santuokos įteisinimo. Išankstinės apklausos rodo santuokos lygybės pergalę: per 88 procentus apklaustų 18–25 metų airių teigė balsuosiantys už vienalytės santuokos įteisinimą. Civilinės partnerystės įstatymas Airijoje priimtas 2011 metais.