Dažniausiai užduodami klausimai

Čia rasi atsakymus į klausimus apie savanorystę, kuriuos galėtum norėti išgirsti. Jeigu manai, kad praleidome kažką svarbaus, savo klausimą gali atsiųsti el paštu: volunteers@gay.lt

Kas yra LGL ir kodėl jai reikalingi savanoriai?

LGL yra ne pelno siekianti nevyriausybinė organizacija (NVO), kuri vienintelė atvirai deklaruoja esanti išimtinai LGBT teisių organizacija. Kaip ir didžioji dalis Lietuvoje veikiančių NVO, LGL finansavimas visiškai priklausomas nuo projektinės veiklos, gaunamos paramos bei atsidaviusios ir motyvuotovos komandos. Savanoriai – neatskiriama LGL komandos dalis, be kurios nebūtų įmanoma organizuoti didelės dalies renginių, vykdyti veiklų, teikti paslaugų. Negana to, LGBT teisių sritis Lietuvoje dar nėra plačiai išvystyta. Neretai LGL savanoriai yra LGBT bendruomenės nariai, todėl jų buvimas organizacijoje, rotacija, nuolatos įneša gaivaus vėjo, naujų idėjų, padeda neatsilikti nuo bendruomeninės realijų ir aktualių klausimų.

Ar jūs ieškote savanorių visą laiką?

Taip, LGL suteikia galimybę savanoriams prie veiklos prisijungti bet kuriuo metu – t.y. neegzistuoja jokie konkretūs prisijungimo prie veiklos terminai. Tačiau pasitaiko atvejų, kai organizacijai labai trūksta papildomos pagalbos (pvz. artėjant Baltic Pride 2016 ar kitiems didžiuliams renginiams, filmuojant video klipus ir pan.), tuomet savanorių paieška suintensyvėja.

Kiek žmonių savanoriauja LGL?

LGL savanorių skaičius nėra pastovus. Žmonių, kurie yra EST savanoriai, atlieka LGL praktiką ar savanoriauja, skaičius svyruoja nuo 5 iki 10.

Kas gali būti savanoriu?

Savanoriu gali būti bet kuris asmuo, išreiškęs norą savanoriauti ir norintis prisidėti prie LGL veiklų ir tikslų įgyvendinimo.

Aš esu vyresnio amžiaus žmogus, ar vis tiek galiu savanoriauti?

Žinoma! LGL yra laukiami visi susidomėję savanoryste asmenys.

Aš esu heteroseksualus, ar vis tiek galiu savanoriauti?

Žinoma! LGL yra laukiami visi susidomėję savanoryste asmenys.

Aš nenoriu, kad informacija apie mano savanorystę LGL būtų viešinama, ar vis tiek galiu savanoriauti?

Taip. Be tavo sutikimo nebus viešinama jokia informacija apie tave. Publikuodami renginių metu daromas nuotraukas taip pat atsiklausiame jose pavaizduotų asmenų ar jie nieko prieš, kad jų nuotraukas paviešintume.

Ką LGL veikia savanoriai?

Savanorių veiklos gali būti pačios įvairiausios, jos priklauso ne tik nuo to, kokios pagalbos tuo metu trūksta organizacijai, bet ir nuo paties savanorio pomėgių, įgūdžių ir laiko, kurį jis gali skirti savanorystei.
Turime savanorių, kurie mėgsta piešti, todėl jų darbai puošia mūsų plakatus bei atvirukus; kiti savanoriai turi gerus tekstų rašymo įgūdžius, todėl jų straipsnius mielai publikuojame savo tinklalapyje; treti domisi kinu ir žino gausybę įdomių bei naudingų filmų, todėl jie imasi organizuoti kino peržiūras bei diskusijas, dar kiti – moka megzti, todėl veda mezgimo dirbtuves LGBT bendruomenės nariam; mėgstantys bendrauti padeda komunikacijos srityje. Savanoriai LGL prisideda prie tinklalapio atnaujinimo, renginių organizavimo, būtiniausių (nors ir ne pačių įdomiausių) biuro darbų atlikimo. Kiekvienas savanoris per pirmąsias dienas LGL kartu su savanorių koordinatoriumi individualiai suderina savo veiklos organizacijoje pobūdį ir mastą.

Kiek laiko užima savanorystė?

Savanoriauti galima labai įvairiai. Į organizacijos gyvenimą savanoris gali įsilieti vos kelioms valandoms per savaitę, o gali ir kiekvieną dieną darbuotis atvykęs pas mus į biurą, prisidėti ne prie vienos, o kelių veiklų, aktyviai dalyvauti, bendradarbiauti ir dirbti komandoje su kitais savanoriais bei darbuotojais. Kiekvienas savanoris per pirmąsias dienas LGL kartu su savanorių koordinatoriumi individualiai suderina savo veiklos organizacijoje trukmę.

Kodėl apskritai turėčiau savanoriauti?

• Nes pagerintum savo bendravimo įgūdžius, įgytum daugiau pasitikėjimo savimi;
• Nes susirastum bendraminčių, draugų, būtum aktyvia LGBT bendruomenės dalimi;
• Nes padidėtų tavo motyvacija ir atsirastų pasitenkinimo atliekamu darbu pojūtis;
• Nes išbandytum naujas veiklas, įgytum naujų patirčių;
• Nes turėsi galimybę susipažinti su labai įvairiais žmonėmis: teisininkais, menininkais, žmogaus teisių aktyvistais, visuomenės veikėjais, politikais ir pan.;
• Nes savanoriavimas teigiamai atsiliepia žmogaus psichinei ir fizinei sveikatai;
• Nes taip naudingiausiai išnaudotum savo laisvą laiką ir pan.

Ar savanoriai būna apmokomi dirbti?

Savanoriui visuomet padedama, patariama, jis konsultuojamas ir apmokomas tiek savanorių koordinatoriaus, tiek kiti LGL darbuotojų ir savanorių, kurie gali padėti, patarti pamokyti ar patarti reikiamais klausimais. Savanorystė LGL gali būti puiki proga išmokti tam tikrų dalykų, kurie vėliau praverstų siekiant įsidarbinti, pvz.: dirbti su tinklalapiu (redaguoti, atnaujinti medžiagą); rašyti oficialius raštus, skundus, projektus; organizuoti ar vesti susitikimus, renginius, konferencijas ir pan.

Ką turėčiau padaryti, jeigu apsisprendžiau savanoriauti LGL?

Puiku! Rašyk savanorių koordinatorei – volunteers@gay.lt, prisistatyk, gali pridėti savo CV, trumpą motyvaciją (tam, kad geriau tave pažintume, suprastume, ką nori ir mėgsti veikti, kokie tavo lūkesčiai LGL ir t.t.). Su tavimi nedelsiant bus susisiekta ir susitarta dėl susitikimo, kurio metu galėsi susipažinti su LGL komanda, jos veikla, biuru, o taip pat prisistatysi.

Su kuo galėčiau pakalbėti apie savanorystę LGL?

Apie viską gali paklausinėti ir atsakymus gauti iš savanorių koordinatorės, jai gali rašyti elektroniniu paštu volunteers@gay.lt.
Tačiau jeigu nori sužinoti apie LGL savanorio „duoną“, gali susisiekti su anksčiau ar šiuo metu praktiką atliekančiais ar savanoriaujančiais LGL žmonėmis. Jų kontaktus tau taip pat galėtų suteikti savanorių koordinatorė arba gali juos susirasti skiltyje Žmonės.

Kada galiu pradėti?

Kada, kaip ir prie kokios LGL veiklos gali prisidėti, nuspręsi kartu su savanorių koordinatore. Tai didele dalimi priklauso ir nuo tavęs. Pvz. jeigu nori prisidėti prie renginių organizavimo, tai galėtum veiklą pradėti tik artėjant renginiui, o jeigu norėtum padėti LGL komandai su kasdieniais darbais biure, tai tavęs laukiame nuo rytojaus.

Aš studijuoju/dirbu pilną darbo dieną, ar vis tiek galiu savanoriauti?

Net kai didžiąją savo laiko dalį esame labai užsiėmę, visada atrasime laisvą minutę širdžiai mielai veiklai. Savanorystė būtent ir yra ta veikla, kurios dažniausiai imamės su šypsena, su džiaugsmu ir noru. Juolab, kad dėl savanorystės pobūdžio ir laiko visi savanoriai susitaria individualiai. Jeigu nori prisidėti prie LGL tikslų ir veiklų, tau tereikia pasakyti ką mėgsti veikti, kiek laiko tam norėtum skirti ir kartu atrasime optimaliausią sprendimą. Tai gali būti vos kelios valandos per savaitę, o gal ir kelios dienos.

Ar bus padengiamos mano išlaidos susijusios su savanoryste?

Tais atvejais, kai savanoriai patiria tiesioginių išlaidų, susijusių su savanorišku darbu (pvz. kelionės į kitą miestą išlaidos, maitinimas konferencijos ar išvykos metu ir pan.), ir praneša turėsiantys tokių išlaidų, LGL jas visuomet padengia.

Kaip savanorystė gali būti naudinga mano karjerai?

Savanorystė gali tapti labai puikia pagalba ugdant įgudžius ir praktines žinias, kurias įvertins būsimieji darbdaviai.
Savanorystės metu LGL suteiks tau gausybę progų dalyvauti konferencijose, mokymuose, dirbtuvėse, kelionėse, kurių metu galėsi dalyvauti paskaitose, diskusijose, seminaruose, susipažinsi su įvairiausiais ir įdomiausiais žmonėmis besidarbuojančiais žmogaus teisių srityje tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Taip ne tik įgausi daugiau žinių apie žmogaus teises bei jų įgyvendinimą praktikoje, bet ir patobulinsi komunikacijos įgūdžius, anglų kalbos žinias.
Savanorystė LGL taip pat gali būti ta vieta, kur tu nuspręsi, kokia linkme turėtų krypti tavo karjera. Būtent čia galėtum išmėginti labai įvairaus pobūdžio darbus (nuo tokių darbų, kaip straipsnių rašymas iki tokių kaip tarptautinių renginių organizavimas), siūlyti savo idėjas ir jas įgyvendinti, periodiškai imantis vis kitos veiklos, kad atrastum tai, kas tau labiausiai patinka, teikia daugiausia džiaugsmo.
Be to, visa LGL komanda nuolat dirba su įvairių sričių specialistais (teisininkais, viešųjų ryšių specialistais, sociologais, politikais, režisieriais, žmogaus teisių gynėjais, žurnalistais, menininkais), o tai reiškia, kad savanoriai taip pat kviečiami su jais susipažinti, stebėti jų darbo ir kūrybinius procesus, padėti, kažko iš to pasimokyti.

Ar po savanorystės gausiu rekomendaciją?

Tiek savanorystės metu, tiek pasibaigus savanoriškai veiklai asociacijoje, LGL su džiaugsmu suteiks pasižymėjusiems savanoriams rekomendacijas, kuriose atsispindėtų atlikto savanoriško darbo vertinimas.

I don‘t speak Lithuanian, can I still volunteer?

Of course you can! LGL welcomes everyone who wants to join our goals and activities. There are quite a few international volunteers in LGL, therefore we use English in our work a lot.