Vilniaus savivaldybės ir homoseksualų eitynių „Baltic Pride“ organizatorių ginčas – vėl teisme

Nesutarimai dėl liepą Vilniuje suplanuotų homoseksualų eitynių „Baltic Pride“ grįžo į teismą. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) antradienį ėmėsi sostinės savivaldybės apeliacinio skundo dėl renginio vietos.

Teisme byla nagrinėjama rašytinio proceso tvarka, kitaip tariant, šalims nedalyvaujant.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) prieš du mėnesius nurodė savivaldybei persvarstyti Lietuvos gėjų lygos (LGL) prašymą leisti liepos 27-ąją vienoje iš pagrindinių sostinės gatvių surengti eitynes „Baltic Pride“. Mat esą buvo pažeistos procedūros.

„Kadangi šalims nepavyko rasti visus tenkinančios tinkamos vietos eitynėms, savivaldybė turėjo apskritai atsisakyti suderinti pranešimą apie eitynių organizavimą, o ne nustatyti kitą vietą, kurioje eitynių pareiškėja neprašo derinti“, – pažymėjo teismas.

Tačiau savivaldybė, organizatoriams nurodžiusi renginį perkelti kitapus Neries – į Upės gatvę, pateikė apeliacinį skundą. Savivaldybės manymu, pirmosios instancijos teismas nepagrįstai panaikino įsakymo „Dėl asociacijos LGL organizuojamų eitynių“ dalį, kuria buvo suderinta eitynių vieta Upės gatvėje.

Plačiau skaitykite portale 15min.lt