Vilniaus rotušėje – „Baltic Pride“ 2022 konferencija „Atviri miestai“

2022 m. birželio 3 dieną Vilniaus miesto rotušėje įvyko „Baltic Pride“ 2022 tarptautinė žmogaus teisių konferencija // Įvairovės chartijos konferencija „Atviri miestai“.

„Atviri miestai“ – tai tarptautinė konferencija, kurioje savo įžvalgomis apie lygias galimybes, žmogaus teises ir gyventojų įtrauktį dalinosi Europos ir Kanados miestų merai, verslo, viešojo sektoriaus ir NVO atstovai.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius kartu su kitais Europos ir Kanados miestų merais aptarė, kaip savivaldybės gali prisidėti kuriant atvirus ir draugiškus miestus, kuriuose gera gyventi visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, tautybės, rasės, tikėjimo, socialinės padėties, negalios, seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės.

Verslo atstovai dalinosi, kaip užtikrina lygias galimybes savo darbuotojams ir klientams, aptarė, kiek ir kaip rūpinasi įvairove bei žmogaus teisėmis.

Jungtinių Tautų ir tarptautinių organizacijų atstovai diskutavo, kaip užtikrinti migrantų integraciją ES ir ypač Lietuvoje.

Galiausiai – „Baltic Pride“ eitynių „Už lygybę ir taiką“ išvakarėse – aptarta LGBT+ žmonių padėtis šalyje ir valstybės bei verslo vaidmuo ją gerinant.

Konferenciją vedė Erica Jennings. Konferencija tiesiogiai transliuota per LRT.LT.

Konferenciją organizavo Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL ir Lietuvos Įvairovės Chartija.

Konferencijos įrašą galite peržiūrėti čia:

PIRMA ĮRAŠO DALIS

ANTRA ĮRAŠO DALIS

TREČIA ĮRAŠO DALIS

©Augustas Didžgalvis

Konferencijos remejai