Vilniaus gatvėmis riedėjo tradiciniu tapęs asociacijos LGL vaivorykštės spalvų autobusas

Š. m. gegužės 16 dieną 12 val. į centrines Vilniaus gatves išriedėjo jau tradiciniu tapęs „Vaivorykštės dienų“ 2015 autobusas. Vilniečius ir miesto svečius paminėti Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją jau ketvirtą kartą kvietė nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL atstovai, žmogaus teisių aktyvistai, cenzūruoto pasakų rinkinio „Gintarinė širdis“ autorė Neringa Dangvydė ir „FaceBook“ bučinio sensacija Pijus Beizaras bei Mangirdas Levickas. Šį kartą ilgiausia šalyje vaivorykštės spalvų vėliava buvo išskleista netikėtoje Vilniaus vietoje – Katedros aikštėje.

Vaivorykštės autobusas kelionę pradėjo prie LGBT* centro Vilniuje ir sustojo dvejose strategiškai svarbiose vietose – Katedros aikštėje ir prie Vilniaus miesto santuokų rūmų. Kiekvienoje iš šių stotelių penkiolika autobuso keleivių išskleidė 30 metrų ilgio vaivorykštinę vėliavą, atkreipdami praeivių, žurnalistų ir valdžios atstovų dėmesį į būtinybę užtikrinti LGBT* asmenų teises.

Lietuvoje Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją pirmą kartą paminėta „Vaivorykštės dienų“ renginiais 2007 metais. Šiais metais asociacija LGL „Vaivorykštės dienas“ rengia jau ketvirtą kartą. Džiaugiamės šiais metais galėdami Jums pasiūlyti platų spektrą politinių, socialinių, kultūrinių ir meninių renginių Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje! Išsamią „Vaivorykštės dienų 2015“ renginių programą galite rasti čia.

© Augusto Didžgalvio nuotraukos

Apie asociacijos LGL „Vaivorykštės dienų“ 2015 autobusą taip pat rašė naujienų portalai 15min.lt, balsas.lt, lrytas.lt. LNK vaizdo reportažas. TV3 vaizdo reportažas.

Švęskime „Vaivorykštės dienas“ – Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją kartu!

Išsamią „Vaivorykštės dienų 2015“ renginių programą galite rasti čia.

eea_grants_320Renginys organizuotas pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą “Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“. Projekto įgyvendinimą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa. Norvegijos Karalystė, Islandijos Respublika ir Lichtenšteino Kunigaikštystė, siekdamos prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo Europos Ekonominėje Erdvėje (EEE), sukūrė EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus.