Viešai atsiskleidė JAV čiuožėjas A. Ripponas

Š. m. spalio 5 dieną JAV dailiojo čiuožimo sidabro medalio laimėtojas Adamas Ripponas viešai atskleidė esąs homoseksualus. Kalbėdamasis apie savo seksualinę orientaciją žurnalo „Skating“ (liet. „Čiuožimas“) žurnalistams, A. Ripponas nedvejodamas prabilo apie stereotipus sporto pasaulyje, tikindamas, jog „buvimas gėjumi nėra esminė jo asmenybės dalis“ ir pabrėždamas, kad svarbiausia jam yra „pagarbiai elgtis su kiekvienu žmogumi ir nuolatos sunkiai dirbti“.

„2015 metai eina į pabaigą. Daugelis atletų ryžtasi viešai atskleisti savo seksualinę orientaciją ir taip prisideda prie dabartinės sporto etikos, kuri pagrįsta atvirumu, tobulinimo,“ – įsitikinęs dailiojo čiuožimo čiuožėjas.

„Nenuostabu, kad žmonės domisi sportininkų seksualine orientacija. Sportininkams viešai atsiskleidus, homoseksualumas tampa įprastu reiškiniu ir lieka mažiau nuostabos, ypač sportininkų bendruomenėje. Kolegos atletai be galo gerbia vieni kitus už sunkų darbą siekiant sportinių tikslų ir jų seksualinė orientacija nėra su tuo susijusi,“ – tikino A. Ripponas.

„Norėčiau tapti įkvepiančiu pavyzdžiu kitiems sportininkams. Visada buvau nuoširdus sau pačiam, sunkiau dirbau ir mylėjau tai, ką darau,“ – pabrėžė JAV dailiojo čiuožimo čempionas.