Tyrimas: palaikančiose šeimose augantys translyčiai vaikai – sveiki ir laimingi

Vašingtono universiteto mokslininkių atliktas tyrimas parodė, jog translyčiai vaikai nebūtinai turi psichinės sveikatos problemų. Tyrimo duomenimis, palaikančius šeimos narius turintys translyčiai vaikai pasižymi gera psichine sveikata.

Tyrimo metu Vašingtono universiteto mokslininkės apklausė 73 3-12 metų amžiaus translyčių vaikų tėvus. Tyrėjos nustatė, jog šiems vaikams depresijos ir nerimo simptomai pasireiškė ne dažniau nei kitų dviejų kontrolinių grupių atstovams: jų broliams ir seserims bei grupei panašaus amžiaus ir tos pačios lyties vaikų.

Pagrindinė tyrimo autorė Kristina Olson pastebėjo, jog šio tyrimo rezultatai prieštarauja vyraujančiai prielaidai, kad translyčių vaikų psichinės sveikatos problemos yra neišvengiamos. „Buvo manoma, kad vaikai, kurie nesivadovauja lyčių stereotipais yra tiesiog pasmerkti turėti psichinių problemų. Tačiau mūsų atliktas tyrimas rodo ką kita,“ – tikino psichologė.

Tyrimo bendraautorė Katie McLaughlin pavadino tyrimo rezultatus „ypatingai daug žadančiais“. „Mūsų atliktas tyrimas rodo, jog psichinės sveikatos problemos šioje grupėje nėra neišvengiamos ir kad paramą teikianti šeima gali apsaugoti šiuos vaikus nuo psichinės sveikatos problemų, kurios taip dažnai pastebimos translyčių asmenų tarpe,“ – pabrėžė psichologė.

Tyrimas taip pat parodė, jog translyčiai vaikai depresiją patiria ne dažniau nei jų bendraamžiai. Vis dėlto translyčiai vaikai dažniau jaučia nerimą. „Dažniau patiriamas nerimas iš tiesų nestebina. Bendraamžiai dažnai erzina translytį vaiką. Jei bendraamžiai nežino, kad vaikas yra translytis, pastarasis gali nerimauti, kad visi apie tai sužinos,“ – aiškino K. Olson.