Tyrimas: 54 proc. mokykloje besimokančių LBT mergaičių pasižymi save žalojančiu elgesiu

Š. m. lapkričio 20 dieną Šiaurės Jorkšyro (Jungtinė Karalystė) miesto taryba paskelbė ataskaitą, kuria siekiama didinti visuomenės informuotumą apie problemas, su kuriomis susiduria LGBT* moksleiviai. Ataskaitos „Augti Šiaurės Jorkšyre“ (angl. Growing up in Yorkshire) autoriai pateikia 20 000 grafystės moksleivių (iš kurių 15 proc. priklauso LGBT* bendruomenei) apklausos duomenis, kurie atskleidžia, jog 41 proc. apklaustų LGBT* moksleivių mokymosi aplinkoje patyrė patyčias, o 54 proc. mokykloje besimokančių LBT mergaičių nors kartą save žalojo.

„Tyrimas primena, kad LGBT* bendruomenei priklauso nemaža dalis Šiaurės Jorkšyro moksleivių. Dar daugiau jų dar dvejoja dėl savo seksualinės orientacijos ir/ar lytinės tapatybės. Apmaudu, tačiau dėl savo tapatumo šie moksleiviai tampa pažeidžiama visuomenės grupe. Daugelis LGBT* jaunuolių pripažįsta, kad mokymosi aplinkoje patiria priešiškumą ir baimę, todėl jaučiasi atstumti, prastėja jų mokymosi rezultatai ir jaunuoliai yra priversti keisti mokyklą,“ – tikino vienas ataskaitos autorių Valas Arnoldas.

Ataskaitos „Augti Šiaurės Jorkšyre“ autoriai taip pat susitiko su LGBT* moksleivių savitarpio pagalbos grupių atstovais, kurie atskleidė sulaukę grasinimų, susidūrę su mokytojų abejingumu ir apibūdino savo padėtį „beviltiška“. Vis dėlto tyrėjai pastebi, kad galimybė dalyvauti šių jaunimo grupių susitikimuose teigiamai veikia LGBT* moksleivių emocinę ir psichologinę sveikatą.

2014 metais nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL atlikto tyrimo duomenimis, aštuoni iš dešimties homoseksualių ar biseksualių 16-20 metų amžiaus jaunuolių Lietuvoje susidūrė su homofobinėmis ar bifobinėmis patyčiomis mokykloje. Šiems mokiniams teks išgyventi ir patyčių pasekmes: nepasitikėjimą savimi, stresą, o kraštutiniais atvejais – depresiją ar mintis apie savižudybę. Tad labai svarbu, kad mokytojai užimtų aiškią poziciją homofobinių patyčių atžvilgiu, o visa mokyklos bendruomenė žinotų, jog šis reiškinys mokykloje bus pastebėtas ir yra netoleruotinas.

Asociacija LGL primena, kad jei jus aplanko mintys apie depresiją ar savižudybę, galite susisiekti su „Jaunimo linijoje“ budinčiais savanoriais konsultantais (tel.: 8 800 28888, skambinti galima VISĄ PARĄ). Linijoje budintiems konsultantams yra vedami LGBT* jautrumo mokymai, todėl į visus Jūsų klausimus bus atsakyta pagarbiai ir palaikančiai.

Taip pat galite skambinti į LGL biurą (tel.: 8 5 2610314, d.d. 9:00-18:00) arba rašyti mums elektroniniu paštu office@gay.lt. Į Jūsų užklausimą mūsų darbuotojų kolektyvo nariai atsakys per 24 val.