Tūkstančiai žmonių dalyvavo LGBT* eitynėse Kijeve

Š. m. birželio 18 d. daugiau nei du tūkstančiai žmonių Kijeve dalyvavo LGBT* bendruomenės eitynėse, kurių saugumą užtikrino didelės policijos pajėgos, nes nacionalistai protestuotojai mėgino sustabdyti renginį ir sudegino vaivorykštės vėliavą.

Dalyviai žygiavo miesto centre mojuodami vaivorykštės vėliavomis. Jų apsaugą užtikrino gausios policijos ir Nacionalinės gvardijos pajėgos. Ukrainos proeuropietiška vyriausybė užtikrino, kad LGBT* bendruomenės eitynės galėtų vykti, nepaisant paplitusio homofobiško požiūrio. Policijos duomenimis, renginyje dalyvavo pustrečio tūkstančio žmonių.

„Pagaliau mūsų šalyje galime siekti savo teisių ir parodyti, kad egzistuojame, – sakė parade dalyvavusi Tatjana. – Labai jaudinuosi ir esu laiminga, kad galiu atvirai pasakyti, jog esu homoseksuali, ir nieko nebijoti.“

„Šiandien didžiuojuosi, nes aplink save matau draugus, pažįstamus ir savo vyrą. Matau žmones, kurie atėjo pasakyti, kad esame lygūs Ukrainoje“, – sakė eitynėse taip pat dalyvavęs Volodymyras Kosenka. Parado dalyviai skandavo „Esame skirtingi, esame lygūs!“ ir „Ukraina visiems!“

LGBT* bendruomenės eitynėse dalyvavo ir Didžiosios Britanijos ambasadorė Judith Gough, kuri tviteryje parašė, kad vyravo „puiki vakarėlio atmosfera“.