Telšių Žemaitės gimnazijos mokytoja išvadino homoseksualius asmenis žudikais ir kanibalais

Telšių Žemaitės gimnaziją krečia skandalas – dorinio ugdymo pamokoje dešimtokams mokytojos pateiktoje informacijoje homoseksualūs asmenys išvadinti žudikais ir kanibalais.

Paviešintoje skaidrėje iš pamokos matyti teiginiai, kad homoseksualūs asmeny neva praktikuoja sadomazochizmą pasilinksminimo vardan, taip pat homoseksualūs asmeny esą prievartauja vaikus. Maža to, skaidrėje iš pamokos tvirtinama, kad nustatyta, jog beveik visi serijiniai žudikai, kurie savo aukas nužudė ir po to suvalgė jų kūno dalis, buvo gėjai.

Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Vadovas Vladimiras Simonko 15min teigė, kad visa ši situacija, iškelta socialiniame tinkle, jiems seniai žinoma. „Dar 2013-aisiais į mūsų organizaciją kreipėsi viena motina, kuri atnešė konspektą iš religijos pamokų apie homoseksualumą ir mes turim šį konspektą – jis baisus. Tekstai labai panašūs. Mes kreipėmės į tą mokyklą, bet situacija tokia, kad mokyklos vadovybė daug čia padaryti negali, nes jie nenori kištis į religijos pamokas“, – komentavo V.Simonko.

Moksleiviai gali rinktis tarp dorinio ugdymo ir etikos pamokų. Anot LGL Vadovo, dauguma pasirenka religijos pamoką, kadangi tai – naujas “trendas”. „Moksleivis neturi pasirinkimo, jeigu jis mąsto kitaip ir į jo norimas pamokas nesusidarys grupė. Ir jis vaikšto į tokias pamokas, kurios baigiasi tokiomis skaidrėmis…“ – kalbėjo V.Simonko.

Pašnekovas priminė, kad Lietuvoje galioja Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymas. „Jame, paprastai kalbant, bet kokia informacija apie LGBT bendruomenę prilyginama žalingai informacijai. Štai jums to įstatymo pasekmė. Jis uždega žalią šviesą panašiems teiginiams“, – teigė V.Simonko.

Anot jo, mokytojai jaučiasi pakankamai laisvai disponuodami tokia informacija, nes bet kokia pozityvi informacija apie LGBT bendruomenę būtų sukėlusi moksleivių tėvų ar net mokyklos vadovybės pasipriešinimą. „Todėl ši situacija pasibaisėtina. Man kaip vadovui labai gaila, kad praėjus ketveriems, netgi penkeriems, metams situacija nesikeičia. Ši situacija, be abejo, padidina atskirtį tarp LGBT moksleivių, kurių, be abejo, yra mokykloje“, – sakė V.Simonko.

Jis priminė, kad daug problemų mokyklose kelia patyčios dėl seksualinės orientacijos, dėl translyčių asmenų. „Mes tokiais teiginiais ir po tokių pamokų galime tikėtis dar didesnės problemos, nes tas pagrindas, kurį gauna mokiniai mokykloje, jie su šiuo bagažu įsilieja į mūsų visuomenę ir dalis iš jų tampa prijaučiantys homofobinėms pažiūroms.“