Kviečiame tapti kampanijos “Balsuok už žmogaus teises” veidu

Lietuvos žmogaus teisių centras ir Nacionalinė LGBT teisių asociacija LGL įgyvendina kampaniją „Balsuok už žmogaus teises“, kuri yra dalis Europos mastu vykstančios pilietinės kampanijos. Šia kampanija norima atkreipti Lietuvos žmonių dėmesį į Europos Parlamento rinkimus ir už žmogaus teises pasisakančius asmenis. Pirmiausia, Lietuvos kandidatai į Europos Parlamentą bus kviečiami pasirašyti pasižadėjimą, kuriuo įsipareigos, jeigu jie bus išrinkti kitai kadencijai ir toliau tęsti šių institucijų įsipareigojimą žmogaus teisėms (su pasirašiusiųjų sąrašu bus galima susipažinti šiuo metu kuriamoje paskyroje manoteises.lt/EP2014). Tačiau kur kas svarbesnis kampanijos tikslas – raginti Lietuvos gyventojus aktyviai balsuoti, ypatingai atkreipiant dėmesį į tuos kandidatus, kurie drąsiai pasisako už žmogaus teises.

Lietuvoje žmonių dalyvavimas Europos Parlamento rinkimuose labai žemas, visoje Europoje daugėja partijų, kurios rinkimų metu naudoja įžeidimus ir neapykantos kalbą tam tikrų grupių atžvilgiu, ar tai būtų tautinės, religinės mažumos ar LGBT asmenys ir t.t. Norėtume atkreipti tiek politikų, tiek rinkėjų dėmesį, kad kiekvieno asmens balsas yra reikšmingas – žmonės gali lemti rinkimų rezultatus, o tuo pačiu ir mūsų visuomenės vystymąsi. Privalome kartu siekti, jog mūsų gyvenama aplinka būtų tokia, kurioje gerbiamas kiekvieno žmogaus garbė ir orumas. Vienas iš būdų tai padaryti demokratinėje valstybėje – balsuojant už asmenis, kurie atsakingai pasisako už žmogaus teises, bei nebijo imtis aktyvių veiksmų, kad tas žmogaus teises užtikrintų.

 Kviečiame Lietuvos žmones prisijungti prie kampanijos “Balsuok už žmogaus teises”. Kaip tai galima padaryti:

1. Leisti Jus nufotografuoti balandžio 14 arba 15 dienomis (jums tinkančią dieną) nuo 11 val. Vilniaus centre;

2. Pasidalinti viena fraze/sakiniu, ką jums reiškia žmogaus teisės

Po fotosesijos ketiname kurti plakatus su jūsų atvaizdu ir jūsų pasakyta fraze, kviesdami balsuoti už žmogaus teises. Pažadame kokybiškomis fotografo Augusto Didžgalvio darytomis nuotraukomis pasidalinti ir su Jumis. Plakatai bus platinami penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, taip pat socialiniuose tinkluose ir organizatorių internetinėse svetainėse: www.manoteises.lt, www.lgl.lt ir kt.

Projektas finansuojamas Europos anti-rasistinio tinklo (ENAR) bei tarptautinės lesbiečių ir gėjų asociacijos (ILGA-EUROPA).

Jeigu mūsų pasiūlymas Jus sudomino, nekantriai laukiame trumpo prisistatymo bei motyvacijos apie tai kodėl norėtum dalyvauti iki š.m. balandžio 10 d. elektroninio pašto adresu aliona@gay.lt