Tanzanijoje rengiamasi apriboti LGBT* organizacijų veiklą

Tanzanijos Vyriausybė paskelbė apie planus apriboti nevyriausybinių organizacijų, kurios „skatina LGBT* teises“ veiklą. Šioje Rytų Afrikos šalyje už tos pačios lyties asmenų santykius gresia iki 30 metų laisvės atėmimo bausmė.

Sveikatos apsaugos, bendruomenių vystymosi ir lyčių ministras Hamisi Kigwangala savo pareiškime pabrėžė, kad Tanzanijos Vyriausybė „visada gins tradicines vertybes.“ Šalies sveikatos apsaugos ministras taip pat apkaltino LGBT* bendruomenę „platinant ŽIV“.

„Negaliu paneigti LGBT* asmenų egzistavimo mūsų šalyje ir pavojaus, kurį jie sukelia skatindami ŽIV/AIDS plitimą, tačiau nesutinku su teiginiu, kad egzistuoja lyčių kontinuumas. Mūsų šalyje pripažįstamos dvi tradicinės lytys ir nieko daugiau. Jokie prieštaravimai šiuo klausimu nėra leidžiami,“ – aiškino H. Kigwangala.

„Tanzanijoje nebus leidžiamos aktyvistų organizacijos, kurios vykdo homoseksualumo propagandos kampanijas. Bet kokie bandymai įvykdyti nusikaltimus gamtai yra neteisėti ir už juos bus baudžiama pagal įstatymus,“ – pridūrė šalies sveikatos apsaugos, bendruomenių vystymosi ir lyčių ministras.