EP 2014: Startuoja už žmogaus teises balsuoti raginanti kampanija

Balandžio mėnesį pradėtas projektas „Reikšmingas balsas už žmogaus teises”, inicijuotas dviejų Lietuvos žmogaus teisių organizacijų, kviečia balsuoti artėjančiuose rinkimuose bei atsakingai rinktis būsimuosius europarlamentarus. Reklaminę kampaniją puošia įžymių visuomenės veikėjų bei aktyvistų veidai ir citatos.

Po Lietuvos miestus bei internetinę erdvę bus platinami 9 skirtingų dizainų plakatai, vaizduojantys kampanijos veidais sutikusius tapti žinomus ir veiklius žmones: aktorių, rašytoją bei žurnalistą Arkadijų Vinokurą, dainininką Ruslaną Kirilkiną, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkę Faina Kukliansky, dizainerę Justiną Snow, žmogaus teisių aktyvistą Donatą Paulauską ir kt.

„Svarbu suvokti, kad žmogaus teisės yra tai, kas mus visus jungia, o ne tai, kas skaldo. Žmogaus teisės nėra skirtos atskiroms grupės. Tai kiekvienam iš mūsų“ teigia kampanijos plakatams pozavusi dizainerė Justina Snow. Ši citata kartu su šūkiu „Balsuok už žmogaus teises“ ragins visus prieš priimant sprendimą rinkimuose pasidomėti kandidatų pažiūromis visuotinai svarbiais žmogaus teisių klausimais. Garsus dainininkas Ruslanas Kirilkinas pritaria Justinai ir pabrėžia žmogaus teisių svarbą bei universalumą: „Žmogaus teisės prarastų prasmę, jeigu galiotų tik tam tikrai žmonių grupei, užuot buvusios universalios ir visuotinės“.

Aktoriaus Arkadijus Vinokuras ragina visus gerbti žmogaus teises. „Didžiausias  diktatorių ir visokio plauko fanatikų bei korupcijos šalininkų siaubas yra Visuotinės žmogaus teisės.  Nes laikantis jų, šių teisių nekentėjai  praranda bet kokį savo pasaulėžiūros pateisinimo pagrindą. Todėl neretai  jie apsimeta gerbiantys žmogaus teises.  Štai kokią galią turi Žmogaus teisių idėja“.

Artėjant gegužės 25 d. Lietuvoje vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams, rinkėjai skatinami balsuoti už žmogaus teises palaikančius kandidatus, kurių sąrašą galima rasti apsilankius projekto paskyroje: www.manoteises.lt/EP2014. Žmogaus teisių pasižadėjimą jau pasirašė 12 kandidatų iš trijų skirtingų partijų. „Vienas balsas gali viską pakeisti, o tai reiškia, kad TU gali viską pakeisti“, – teigia žmogaus teisių aktyvistė iš Turkijos Gizem, taip išreikšdama ir vieną iš pagrindinių kampanijos idėjų, jog kiekvienas balsas reikšmingas.

Politikai, kuriems lygybė ir žmogaus teisės yra vienos iš prioritetinių jų veiklos sričių, gali savo nuostatas išreikšti pasirašydami Žmogaus teisių pasižadėjimą iki 2014 m. gegužės 24 d. 01:00, kai baigiasi rinkimų agitacija. Žmogaus teisių pasižadėjimo tekstą galima rasti čia: http://manoteises.lt/zmogaus-teisiu-pasizadejimas/.

Kviečiame visas nevyriausybines organizacijas bei aktyvistus, dirbančius žmogaus teisių labui, įsikelti kampanijos plakatus ir į savo tinklalapius bei facebook paskyras. Visus plakatus galite rasti čia.

Visoje Europoje vykstančią kampaniją įgyvendina Europos tinklas prieš rasizmą, tarptautinė lesbiečių gėjų, biseksualių, trans* ir interseksualių žmonių asociacija ILGA-Europe. Lietuvoje projektą vykdo Lietuvos žmogaus teisių centras ir Asociacija LGL.

Asmenys kontaktams:

Asociacijos LGL advokacijos vadovė Aliona Polujanova, el. paštas: aliona@gay.lt, tel. 852610314

Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė, el. paštas: birute@lchr.lt, tel. 868722991

Daugiau informacijos manoteises.lt bei NoHateEP2014

8_LGL_LZTC_Plakatas_web

7_LGL_LZTC_Plakatas_web

6_LGL_LZTC_Plakatas_web

5_LGL_LZTC_Plakatas_web

4_LGL_LZTC_Plakatas_web

3_LGL_LZTC_Plakatas_web

1_LGL_LZTC_Plakatas_web

2_LGL_LZTC_Plakatas_web