Sirijoje su džihadistais kovoja LGBT* anarchistai

Jau daugiau nei šešerius metus kruvino konflikto krečiamoje Sirijoje neseniai buvo įkurtas pirmasis pasaulyje LGTB* asmenų karinis dalinys. Jo atstovai tikina atvykę čia tam, kad „praneštų apie mūsų egzistenciją tiems žmonėms ir vyriausybėms, kurios tikina, kad mes neegzistuojame“.

2011-aisiais Sirijoje prasidėjusio konflikto metu buvo nužudyta šimtai tūkstančių žmonių, daugiau nei penki milijonai sirų paliko šalį.

Vis dėlto nepaisant įkalinimų, kankinimų ir masinio prievartavimo kampanijų, šis konfliktas tapo viena daugiausiai pokyčių atnešusių revoliucijų pasaulyje. Ilgą laiką aplinkinėse valstybėse engiami kurdai Sirijos šiaurės rytuose 2012-aisiais sugebėjo de facto paskelbti autonomiją.

Griežtoje patriarchalinėje Sirijos visuomenėje moterys įgavo daugiau laisvės. Moterys, suvienijusios jėgas kovoje prieš teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) brutalumą, įkvėpė taip pat pasielgti LGBT bendruomenės narius. Nors kurdų nepriklausomybės projektas vertinamas prieštaringai, jis yra vienintelis karinis judėjimas pasaulyje, taip stipriai skatinantis feministinius principus.