Santuokos lygybė įteisinta ir Folklando salose

Folklando salose priimtas istorinis įstatymas, įteisinęs tos pačios lyties asmenų santuokas.

Įstatymų leidžiamoji taryba didžiąja dauguma taip pat pritarė civilinės partnerystės instituto įteisinimui tiek tos pačios, tiek skirtingų lyčių poroms.

Jungtinės Karalystės užjūrio teritorija, kurioje gyvena apie 3000 žmonių, patvirtino įstatymą septyniems tarybos nariams balsuojant už ir vienam – prieš.

Teisės į santuoką išplėtimas priimtas po viešų diskusijų, kuriose paaiškėjo, kad 90 proc. apklaustųjų Folklando salų gyventojų pritaria tos pačios lyties asmenų santuokoms, o 94 proc. pritarė civilinei partnerystei visoms poroms.

87 proc. apklaustųjų taip pat pritarė galimybei santuokos ceremoniją organizuoti maldos namuose, jei tik atitinkama bažnyčia sutinka jas organizuoti.

„Šis žingsnis siunčia aiškią žinią, kad visi žmonės yra lygūs, nesvarbu, ar jie tos pačios lyties pora ar ne, ir įstatymas dabar atspindi Folklando salų tradiciją būti atvira, tolerantiška ir pagarbia bendruomene“, – tikino salyno pietiniame Atlanto vandenyne gyventojai.

Įstatymas civilinę partnerystę sudariusioms poroms tas pačias tėvystės ir motinystės teises kaip ir susituokusioms poroms ir numato, „kad vaiko tėvais gali būti dvi motinos arba du tėvai“.

Folklando salos tapo viena iš pasaulio teritorijų, kuriose pripažįstama civilinė partnerystė visoms poroms, ir patenka į sąrašą regionų, kuriose civilinei partnerystei ir santuokai suteikiamos lygios teisės.

Esant 90 proc. teritorijos gyventojų pritarimui lygioms teisėms į santuoką, teritorija gali būti neoficialiai laikoma labiausiai LGBT* asmenims draugiška vieta pasaulyje.

Balandžio pabaigoje salose taip pat planuojama organizuoti „piečiausias“ pasaulyje LGBT* bendruomenės eitynes.