Rusų dramos teatre – išskirtinis „Baltic Pride“ 2016 renginys „Pride Voices“

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL pakvietė į išskirtinį „Baltic Pride“ 2016 renginį „Pride Voices“, kuris vyko š. m. birželio 16 dieną Lietuvos rusų dramos teatre. Renginio metu tarptautiniu mastu žinomi LGBT* asmenys ir žmogaus teisių aktyvistai pasidalino savo asmeninėmis patirtimis, istorijomis ir išgyvenimais kovojant už lygias LGBT* asmenų teises.

Teatrališkame „Pride Voices“ renginyje įkvepiančiomis asmeninėmis istorijomis dalinosi Jóhanna Sigurðardóttir (buvusi Islandijos ministrė pirmininkė) ir jos žmona žurnalistė, dramaturgė bei rašytoja Jónína Leósdóttir, Ulrike Lunacek (Europos Parlamento Pirmininko pavaduotoja), Matthew Shepard tėvai Judy Shepard ir Dennis Shepard bei LGBT* aktyvistas iš Ugandos Wamala Dennis Mawejje.

„Pride Voices“ renginio dalyvių taip pat laukė turininga kultūrinė programa. Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas „Pride Voices“ renginys įkvėpė ir motyvavo šalies LGBT* bendruomenės atstovus, paskatino kalbėti apie savo patiriamas problemas bei aktyviai ginti žmogaus teises.

© Augustas Didžgalvis

PV remejai