Rugpjūčio 26 dieną kviečiame į mokymus „Kaip pasiekti translyčių žmonių auditoriją“

Rugpjūčio 26 d. 16:00 kviečiame dalyvauti mokymuose „Kaip pasiekti translyčių žmonių auditoriją“ LGBT* bendruomenei ir visiems, kurie domisi LGBT* žmogaus teisių problemomis.

Renginyje tarptautiniai ekspertai Ugla Stefanía Jónsdóttir (Félag Hinsegin Stúdenta Q – Islandijos queer studentų asociacija) ir Noah Keuzenkamp (TGEU – Transgender Europe) dalinsis žiniomis, patirtimi ir patarimais visiems neabejingiems translyčių asmenų teisėms.

Ugla Stefanía Jónsdóttir – Islandijos studentų Queer organizacijos atstovė ir LGBT asmenų teisių aktyvistė. „Mano šalyje LGBT žmonių matomumas, visuomenės diskusija ir švietimas – nepaprastai svarbus, todėl ir pažengėme taip toli,“ – Islandų sėkmės receptu dalinasi Ugla. Ugla pažadėjo papasakoti apie savo, kaip translyčių žmonių savitarpio pagalbos grupės koordinatorės, patirtį ir atsakyti į visus klausimus.

Noah Keuzenkamp Europoje ir Pietų Azijoje entuziastingai dirba LGBT žmonių teisių srityje jau penkerius metus. Noah ne tik organizacijos TGEU narys, transseksualų, AIDS sergančių žmonių, seksualinių, reprodukcinių teisių gynėjas, bet ir homoseksualumo dekriminalizacijos aktyvistas bei poliglotas!

Mokomosiose kūrybinėse dirbtuvėse kalbėsime ir apie dalykus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas, ir specifines problemas, su kuriomis susiduria translyčių asmenų grupė. Kartu mėginsime išsiaiškinti, ko reikia, kad į translyčių žmonių teisių apsaugą įtrauktume ir pačią bendruomenę. Tikime, kad kartu atrasime geriausius praktikas translyčių žmonių auditorijai pasiekti.

„Nors transseksualių žmonių padėtis Europos šalyse labai skirtinga, esminis aktyvistų mūšis vyksta dėl visuomenės pripažinimo ir teisinės apsaugos nuo neapykantos nusikaltimų ir kalbos,“ – pabrėžia Ugla. Pripažinimas – ir kampanijos „Pripažinimas atveria duris“ raktažodis. Teisinio lyties pakeitimo pripažinimas leistų translyčiams asmenims gyventi oriai, sveikai ir laimingai: garantuotų laisvą ir sąžiningą dalyvavimą darbo rinkoje ir siekti puikių mokymosi rezultatų.

Seminaro programa:

16.00–17.00 Įvadas į translyčių asmenų teisių klausimo problematiką

17.00–17.30 Kavos pertrauka

17.30-18.30 Kaip pasiekti translyčių žmonių auditoriją?

Renginys organizuojamas pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą „Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“.

Numatoma renginio trukmė – 2,5 val. su kavos pertrauka. Įėjimas – nemokamas.

Apie dalyvavimą mokymuose maloniai prašome informuoti elektroniniu paštu office@gay.lt .

Išsamiau apie renginį skaitykite čia.

Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL rugpjūčio 26-28 d. organizuoja „Pripažinimas atveria duris“ renginių savaitę translyčiams žmonėms, jų artimiesiems, bičiuliams bei žmogaus teisių ekspertams ir politikams. Bendrausime, rengsime kūrybines dirbtuves, dalinsimės pica, diskutuosime ir mokysimės, dalyvausime Vilniaus LGBT* festivalio „Kreivės“ filmų peržiūrose ir tiesiog bendrausime.

Plačiau apie renginius skaitykite čia.