Queer bendruomenės istorija Sovietų Sąjungoje: LGBT* centre viešėjo Uladzimir Valodzin

2017 metų kovo 8 dieną istorikas iš Baltarusijos Uladzimir Valodzin apsilankė LGBT* centre, kur vedė paskaitą apie queer bendruomenės istoriją savo šalyje.

Uladzimir gausiai susirinkusiai auditorijai pristatė savo istorinį tyrimą  istorijas ir likimus žmonių, kurie identifikuoja save kaip queer. Nors Uladzimir yra XIX-ojo ir XX-ojo amžiaus istorikas, jis trumpai papasakojo ir apie senesnius laikus, nes juose taip pat galima rasti įdomių faktų, kuriuos jis atskleidė savo prezentacijoje. Tada jis papasakojo apie šiuolaikinę istoriją, nepamiršdamas pabrėžti, kad daugiausia informacijos istorikai turi apie kilnius ir didingus, o ne apie ,,paprastus“ žmones. Jo tyrimas apie pastaruosius laikus buvo grindžiamas archyvine medžiaga, žiniasklaidos straipsniais, atsiminimais ir pasakojimais. Kaip savo mokslinių tyrimų rezultatą 2016 metais istorikas publikavo leidinį „Queer History of Belarus in the second half of the 20th century: a preliminary study”. Šis leidinys taip pat buvo pristatytas publikai, o tie, kurie norėjo, galėjo gauti nemokamą kopiją rusų ir anglų kalbomis.

„Queer History of Belarus in the second half of the 20th century: a preliminary study“ yra prieinamas ir internete.

Daugiau informacijos apie tyrimą galima rasti čia: https://belarusianqueerstory.noblogs.org/

erasmus_logo2-1024x2922Asociacija LGL įgyvendina  10 mėnesių projektą „Matomumo ir lygybės link“ (“Heading Towards Visibility and Equality”), remiamą Erasmus+ programos EST (Europos savanoriška tarnyba).