Prezidento rinkimų kampanijoje – klausimai apie vienalytes šeimas

Prasidėjęs antras rinkimų turas į prezidento postą privertė kandidatus išsakyti savo numonę ir ne itin patogiais klausimais. Ketvirtadienio vakarą nacionalinės televizijos eteryje vykusioje tiesioginėje debatų laidoje kandidatai į prezidentus Dalia Grybauskaitė ir socialdemorkatas Zigmantas Balčytis pasakė, ką galvoja apie homoseksualų partnerystės būtinumą.

Prezidentė D. Grybauskaitė atsisakė pasakyti savo asmeninę nuomonę šiuo klausimu, tačiau į klausimą, ar pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei, santuokai, ir  teisei įsivaikinti, prezidentė sakė, kad valstybėje yra svarbesnių klausimų.

„Tie klausimai, kuriuos jūs uždavėt, reikalauja geresnių, gilesnių diskusijų ir mūsų visuomenė dar tikrai prie to nepriėjo“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pasiteiravus apie asmeninę nuomonę, prezidentė nustebo.

„Mano asmeninė? Aš tokios nenorėčiau net turėti. Aš manau, kad dabar valstybėje yra daug svarbesnių klausimų, pirmiausia išspręskime partnerystę tarp vyro ir moters“, – sakė ji.

D. Grybauskaitė taip pat teigė nemananti, kad Lietuvos Konstitucijoje reiktų tikslinti šeimos apibrėžimą.

Z. Balčytis teigė remiantis tradicinę šeimą, pritariantis homoseksualių porų partnerystei, bet ne santuokai ar vaikų įsivaikinimui. Politikas sakė, kad šeimos sąvokos tikslinimui neprieštarautų.

Daugiau skaitykite delfi.lt, lrytas.lt