Oficialu – Lietuvoje gyvena 24 homoseksualios šeimos

Kovodami dėl teisės į susirinkimų laisvę ir kitų socialinių teisių Lietuvos gėjų lygos lyderiai, regis, neįpūtė drąsos Lietuvos gėjų, lesbiečių, biseksualų ir transseksualų (LGBT) bendruomenei. Nors neoficialiai teigiama, kad homoseksualūs asmenys sudaro 5 proc. Lietuvos gyventojų, per 2011 metų gyventojų ir būstų surašymą oficialiai esantys sugyventinai prisipažino tik 48 homoseksualai.

Per 2011 metų gyventojų ir būstų surašymą piliečių buvo prašoma nurodyti šeiminę padėtį (sutuoktinis (-ė), sugyventinis (-ė), motina, tėvas) namų ūkyje. Statistikos departamento duomenimis, per surašymą šalyje užfiksuota 861,4 tūkst. šeimų, tarp jų tik 24 vienalytės šeimos.

„Įvairovės ir edukacijos namų“ atstovės Laimos Vaigės teigimu, šie statistiniai duomenys neatskleidžia tikrosios padėties, tačiau ir nestebina. Esą naujausi Pagrindinių teisių agentūros duomenys parodė, kad tik 48 proc. LGBT asmenų Europoje atskleidžia savo tapatybę šeimos nariams. Jungtinėse Valstijose tik 56 proc. amerikiečių drįsta pasisakyti apie savo orientaciją ar tapatybę motinai, 39 proc. – tėvui.

Plačiau skaitykite portale lrytas.lt