Nyderlanduose – pasiruošimas jaunimo mainų programai „Active Rainbow“

Š. m. sausio 14-15 dieną nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL savanorė Justina dalyvavo projekto „Aktyvi vaivorykštė“ (angl. Active Rainbow) organizaciniame susitikime nedideliame Nyderlandų miestelyje Omene. Savanoriai iš Graikijos, Italijos, Rumunijos, Ispanijos, Bulgarijos, Latvijos, Lietuvos ir Nyderlandų Omene susirinko aptarti ir suplanuoti š. m. vasario 15-24 dienomis vyksiančios jaunimo mainų programos „Aktyvi vaivorykštė“ mokymų.

Tačiau vos atvykę neturėjome laiko ilgai posėdžiauti ir niūriai aptarinėti projekto smulkmenų, nes „Aktyvios vaivorykštės“ iniciatorė Cathy Manousaki jau turėjo parengusi įtemptą užsiėmimų tvarkaraštį. Taip pat dalinomės patirtimis, įkvėpimu ir idėjomis, čia pat kai kurias jų ir įgyvendinome.

Susitikimo metu kiekvienas turėjome progą išreikšti save tiek dalyvaudami renginiuose, tiek patys juos organizuodami. Projekto „Aktyvi vaivorykštė“ tikslas – suteikti progą žmogaus teisių aktyvistams pasidalinti patirtimi ir idėjomis, įtraukiant jaunus LGBT* ir juos palaikančius asmenis į savęs pažinimą, stiprinant bendruomenę, kritiškai ir visapusiškai vertinant save bei kitus.

Dviejų dienų trukmės vizito metu sudalyvavome daugiau nei dešimtyje neformalaus ugdymo užsiėmimų, sukūrėme tris LGBT* asmenų matomumui didinti skirtus filmukus, aptarėme daugybę mums svarbių temų. Po tokio turiningo susitikimo sudėtinga trumpai apibūdinti savo jausmus – tiesiog, wow! Panašu, kad LGL komandos laukia tikrai ambicingas, turiningas ir aktyvus projektas.

Laukite mūsų komandos, grįžtančios su įspūdžiais ir renginiais! Pasistengsime aktyvuoti kiekvieno Jūsų vidinę vaivorykštę!