Norvegija – draugiškiausia valstybė LGBT* darbuotojams Europoje

Save apibrėžiantiems kaip LGBT asmenims tinkamiausia šalis Europoje dirbti yra Norvegija. Tą rodo naujausias „Expert Market“ tyrimas.

„Expert Market“ ištyrė 43 Europos šalis pagal įvairius teisinius ir socialinius faktorius ir parengė šalių, kuriose yra palankiausios darbo sąlygos LGBT asmenims, sąrašą.

Tyrime buvo kreipiamas dėmesys į tokius faktorius kaip nediskriminaciniai įstatymai, darbo vietų atmosfera ir kultūra, taip pat tokie tiesiogiai su darbu susiję aspektai kaip nedarbo lygis ir mėnesinės pajamos.

Po pirmą vietą sąraše užėmusios Norvegijos seka Suomija ir Belgija. Ketvirtoje vietoje atsidūrė Vokietija, o penktoje – Švedija.

„Norvegija geriausiai apsaugo nuo diskriminacijos, žmonės šioje šalyje taip pat yra tolerantiški. Nedarbo lygis čia žemas, darbo užmokestis nemažas. Jei būčiau LGBT ir ieškočiaus darbo, tai Norvegija neabejotinai būtų puikus pasirinkimas“, – įsitikinęs  B. Pelosse.

O penkios Europos valstybės, kurių darbo ieškantiems LGBT asmenims visgi geriau reikėtų vengti, yra Armėnija, Makedonija, Azerbaidžanas, Turkija ir Rusija.