Neringai Dangvydei įteiktas pirmasis „Vaivorykštės apdovanojimas“

2014 m. gegužės 16d. tarptautinei dienai prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (IDAHOT) paminėti Prancūzijos ambasadorės rezidencijoje vyko jungtinis keturiolikos ambasadorių priėmimas. Šventinio vakaro metu buvo įteiktas pirmasis Vaivorykštės apdovanojimas už nuopelnus LGBT teisių atstovavimo srityje. Šiemet jis buvo skirtas rašytojai Neringai Dangvydei už saviraiškos laisvės puoselėjimą.

Atsiimdama apdovanojimą, Neringa Dangvydė savo kalboje sakė: „Man sako: Tai, ką darai ‒ eini į viešumą atstovaudama LGBT teises, labai gerai, bet Lietuvai dar per anksti… arba ‒ jau valstybės lygiu, iš Prezidentės lūpų, žmonės išgirsta: Mūsų visuomenė dar prie to nepriėjo. O aš atsakau: ne! Niekad nėra per anksti turėti visas teises, jei jau gimei. […]  Jei visuomenė matys mus, LGBT žmones, per mokslą, meną, kultūrą apskritai, jei supras, kad pirmiausia giname bendražmogiškas vertybes – meilę, pagarbą, atsakomybę ‒ ji išsivaduos iš homofobijos ir transfobijos gniaužtų. Tikiu, kad dialogas įmanomas“.

Priėmimą surengusios Prancūzijos, Austrijos, Belgijos, Čekijos Respublikos, Italijos, Suomijos, Norvegijos, Ispanijos, Švedijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados bei Kanados ambasados skyrius Lietuvoje suvienijo jėgas išreikšti palaikymui už LGBT žmogaus teisių užtikrinimą kovojantiems aktyvistams Lietuvoje ir visame pasaulyje. Sveikinimo kalboje Prancūzijos ambasadorė Maryse Berniau pabrėžė, kad labai svarbu Lietuvoje, kur daug LGBT žmonių šiuo metu dar vis jaučiasi negalintys viešai atskleisti savo tapatybės, minėti dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją ir tokiu būdu padėti LGBT žmonėms jausti palaikymą. Ambasadorė savo kalbą baigė žodžiais „Mes su jumis!“, kuriuos palydėjo gausiai susirinkusių svečių plojimai.

Vaivorykštės apdovanojimą, steigiamą nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL, nuo šiol planuojama teikti kasmet labiausiai LGBT teisių atstovavimo srityje Lietuvoje pasižymėjusiems asmenims.

Daugiau apie Neringos Dangvydės pasakų knygą „Gintarinė širdis“ skaitykite 15min.lt