Nepaisant kliūčių LGBT* festivalis Rusijoje atidarytas

Queer festivalis Rusijoje švenčia tapatybių įvairovę

Sankt Peterburge su trenksmu atidarytas Rusijos Queer festivalis. Nepaisant paskutinę minutę pasikeitusios renginio vietos ir provokatorių išpuolių, 160 LGBT* aktyvistų pasiekė, kad festivalis įvyktų.

Organizatoriai sužinojo apie prastos reputacijos homofobų planuojamus veiksmus sukliudyti festivalio atidarymui. Kai kurie jų specialiai tam atvyko iš Maskvos. Rengėjai informavo policiją ir Sankt Peterburgo žmogaus teisių ombudsmeną.

Likus pusantros valandos iki renginio pradžios, pastato savininkas per atstovą informavo festivalio organizatorius apie panaikintą nuomos sutartį ir nurodė, kad dėl planuojamo renginio „kyla grėsmė prie įėjimo esančiai arkai“. Nereikia nė sakyti, jog kiti pastate organizuoti renginiai nesukėlė grėsmės visuomenės saugumui.

Festivalio savanoriai per valandą perkėlė visą įrangą ir parodos ekspoziciją į naują renginio vietą.

Kol „Queerfest“ apsauga gynė renginio dalyvius nuo provokatorių įžeidimų ir smurto, Europos žmogaus teisių organizacijų bei JAV diplomatinių atstovybių Sankt Peterburge atstovai pabrėžė pagarbos žmogaus teisėms bei taikai svarbą .

Apie 20 chuliganų apipurškė renginio dalyvius žaliais dažais ir slogaus kvapo dujine medžiaga. Provokatoriai bandė jėga ištraukti du renginio svečius iš užsienio iš salės, tačiau buvo sustabdyti apsaugos.

Policija profesionaliai atliko savo pareigas ir registravo aukų pareiškimus, o žmogaus teisių ombudsmenas ragino žmones fiksuoti pažeidimus.

Deja, po festivalio atidarymo pastato savininkai taip pat pasidavė spaudimui, todėl kitiems LGBT* festivalio renginiams reikės ieškoti naujos vietos.

Tačiau festivalio organizatoriai nepraranda optimizmo ir teigia, jog ceremonija buvo sėkminga. „Jaučiamės pavargę, bet laimingi. Savanorių, partnerių ir atsitiktinių praeivių kilnumo dėka renginys praėjo sėkmingai. Žmogaus teisės ir gera valia yra mūsų festivalio esmė. Jos auga, todėl mes nugalėsime,“ – sakė viena renginio organizatorių Polina Andrianova.