LGL savanoriai dalyvavo mokymuose atvykusiems EST savanoriams

LGL savanoriai dalyvavo mokymuose atvykusiems EST savanoriams, kurie vyko netoli Trakų. Šių trijų dienų mokymų metu devyni savanoriai iš skirtingų projektų apsistojo privačioje viloje, 15 kilometrų nuo Trakų centro. Savanorių amžius svyravo nuo 19 iki 28 metų. Jie atvyko iš Italijos, Vokietijos, Austrijos, Portugalijos, Rumunijos ir Vengrijos savanoriauti Jaunimo centruose, LGBTI+ asociacijose, gyvūnų prieglaudose ir darželiuose.

Grupės dinamika prasidėjo iškart išvažiavus iš Vilniaus, kai dalis savanorių suprato, jog jie keliauja ta pačia kryptimi ir nusprendė susipažinti. La Villa Royale viloje savanoriai buvo pasveikinti Jono, šių mokymų instruktoriaus ir vadovo. Savanoriai grupėje pradėjo jaustis jaukiau po tokių smagių užsiėmimų kaip kito žmogaus žingsnis-po-žingsnio veido piešimas ir greitieji pasimatymai. Diena pasibaigė komandos formavimo užduotimi, kur dviem komandoms buvo duoti tie patys įrankių rinkiniai ir kiaušinis. Komandų misija buvo naudojantis visais gautaisiais įrankiais pasirūpinti, kad kiaušinis, išmestas iš antro aukšto, sklandytų ore kiek įmanoma ilgiau ir nesudužtų nusileidimo metu. Įvertinant įtemptą grafiką ir laiką, skirtą idėjos sukūrimui bei realizavimui, buvo įdomu stebėti du skirtingus rezultatus ir tai, kaip savanoriai sugebėjo valdyti laiką bei bendrauti tarpusavyje.

Antros dienos metu veiklos buvo nukreiptos į savanorių patirtis, susijusias su EST programa bei Lietuvos kultūra. Dalyviai prisistatė – papasakojo iš kur atvyko, pasidalino savo istorijomis, papasakojo apie veiklas, kuriomis šiuo metu užsiima, kokių tikslų ir vilčių turi ateičiai. Pasidalinus asmeninėmis istorijomis, pakalbėjus apie projektus bei organizacijas, atėjo metas pasinerti giliau į EST programą. Prieš prasidedant antrajai sesijai, grupė turėjo galimybę pasivaikščioti ant užšalusio ežero ledo, pasidžiaugti vėsiu ir snieguotu Lietuvos oru. Popietės sesijos metu buvo aptartos skirtingos savanoriavimo fazės, Jonas taip pat papasakojo apie Youth Pass. Toliau sekė trumpas pristatymas apie Lietuvą bei Lietuvos kultūrą, o po vakarienės dieną pabaigėme laiką leisdami saunoje bei lauke žaisdami sniego mūšį. Trečiąją, paskutinę mokymų dieną, savanoriai pradėjo rytą su susitikimu su Kristina Guodyte bei Aiste Natkevičiūte iš Nacionalinės Agentūros, kurios papasakojo apie Youth Pass, paaiškino neaiškumus, susijusius su Europos Savanorių tarnyba. Pabaigdami mokymus, aptarėme kievienos šios pragramos veikos svarbą bei tai, ar lūkesčiai, kurias turėjome pradžioje, buvo patenkinti. Atėjo metas atisveikinti su Jonu, o savanoriai prieš grįžtant į Vilnių nusprendė dar aplankyti Trakų pilį.

Arnold

Mokymai atvykusiems EST savanoriams buvo puiki galimybė susipažinti su kitais savanoriais ir sužinoti daugiau apie Europos Savanorių Tarnybą. Man ypatingai patiko antroji mokymų diena. Klausytis kitų savanorių istorijų ir potyrių Lietuvoje buvo tikras akiračio praplėtimas. Jų istorijos taip pat padėjo ir man įsivertinti savo savanorystę bei gyvenimą Vilniuje. Lietuvos kultūros vakaras buvo puiki galimybė sužinoti daugiau apie šalį šeimininkę ir užversti mūsų instruktorių su Lietuva susijusiais klausimais. Sekančią dieną mūsų maža grupelė turėjo galimybę aplankyti Trakus. Niekada nemačiau tokio žavaus ir spalvingo mažo miestelio. Ryškiai dažyti namai privertė mane įsimylėti Trakus nuo pirmo širdies dūžio. Vėliau sužinojau apie Trakų karaimų istoriją, kas privertė mane apsispręsti grįžti čia dar sykį ir pasinerti giliau į šią kultūrą.

João

Tai buvo puiki patirtis! Aš atvykau neturėdamas didelių lūkesčių ir likau nustebintas kaip smagiai praleidau laiką. Nors mes visi gyvename Lietuvoje kaip savanoriai, buvo labai įdomu pamatyti, kaip mūsų auklėjimas ir asmeninės istorijos formuoja mūsų gyvenimą panašiais potyriais, ir netgi kaip mes kuriame planus ateičiai. Pirmosios dienos metu visi buvo patenkinti pateiktosiomis veiklomis, be to, turėjome progą pasidalinti asmeninėmis detalėmis pastangų nereikalaujančiu būdu. Tai buvo maloni patirtis, ir aš spėju, jog pagrindinė pamoka, kurią reikia išmokti iš šių mokymų: EST patirtis bus tokia, kokią mes patys ją sau susikursime. Laukiu, kol susipažinsiu su kitais savanoriais Vilniuje bei už jo ribų.

Asociacija LGL įgyvendina 10 mėnesių projektą „Išnykstančios sienos: LGBT bendruomenės ir sąjungininkų įgalinimas Lietuvoje“, remiamą Erasmus+ programos EST (Europos savanoriška tarnyba).

logo-erasmus-plus