Mokymai: vertybių svarba komunikacijoje

Kiekvienas žmogaus, organizacijos, valdžios veiksmas yra pagrindžiamas tam tikromis vertybėmis. Šių egzistuoja daugybė, bet mokslininkams pavyko išskirti 36 pagrindines vertybes, tinkančias bet kuriai pasaulio kultūrai ir visuomenei. Gerai išmanydami, kaip vertybės funkcionuoja, kokį elgesį ir nuomonę jos lemia, mokėsime ir teisingai bei kryptingai veikti. Tai yra ypatingai svarbu dirbantiems žmogaus teisių srityje, nes komunikacija tampa viena svarbiausių veiklos sričių.

Europos lesbiečių, gėjų, biseksualių, transseksualių ir interseksualių asmenų organizacija ILGA-Europe gruodžio mėnesį organizavo mokymus apie teisingą vertybių išskyrimą bei jų pritaikymą savo veikloje „Permąstyti komunikaciją siekiant tvarių pokyčių“. Europos širdyje, Briuselyje, kartu su beveik dviejų dešimčių šalių atstovais dalyvavo ir Asociacijos LGL komandos narys. Tris dienas trukusių mokymų metu vertybių ir psichologijos tyrėjai ir praktikai iš Jungtinės Karalystės pristatė teoriją ir jos platų pritaikymo praktikoje spektrą.

Nuo šiol formuluoti žinutes, analizuoti priešininkų tekstus bei bendrauti su žiniasklaida taps dar paprasčiau, nes mokymuose įgyti naudingi įrankiai, kurie buvo išmėginti praktiškai. Tačiau tokiuose renginiuose ne mažiau svarbia dalimi tampa ir neformalus bendravimas – dalijimasis gerąja praktika, patirtimi bei situacija gimtojoje šalyje padeda geriau suprasti bendrą vaizdą ir palyginti padėtį Lietuvoje ir kitose regiono šalyse.

Taip pat siūlome susipažinti su vertybių teorija, kuri, tikime, gali būti panaudota kiekvieno darbe čia.